27-03-2017

2.04.2017 - XII Marsz Świętości Życia - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Już po raz dwunasty 2 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia. Zgodnie z tradycją Marsz honorowym patronatem objął Arcybiskup Warszawsko-Praski ks. Abp. Henryk Hoser SAC. Zachęcamy rodziny DK do uczestnictwa w tegorocznym Marszu. Trasa marszu. Tego dnia wiele wspólnot daje wraz poparcia dla idei, które w naszym kraju są co roku spychane na margines, bagatelizowane a wręcz wyszydzane. Obrona tych najsłabszych istot, które same nie mogą się bronić leży w obowiązku każdego chrześcijanina. Nasza diecezja jak co roku aktywnie uczestniczy w tych obchodach poprzez modlitewne czuwanie a także poprzez mszę i udział w Marszu. Gorąco Was zachęcamy - zaproście swoje rodziny, księży moderatorów, parafian i proboszczów - niech w tym roku ulicami Warszawy popłynie strumień nadziei dla tych, którzy nie mogą się obronić sami. W zeszłym roku jak co roku uczestniczyliśmy z żoną w marszu - dla wahających polecamy posłuchanie fragmentów video, które zarejestrowaliśmy z tych wydarzeń: słów z kazania ks. Abp Henryka Hoserasłów ks. Abp z Marszu pod kolumną Zygmunta oraz wzruszającego wiadectwa jakże przemawiającego za życiem. Galeria foto z zeszłego roku. Zobaczcie też jak było podczas kilku poprzednich marszy: Marsz 2011, Marsz 2012, Marsz 2013, Marsz 2014, Marsz 2015, Marsz 2016
25-03-2017

26-30.03.2017 - Multimedialna wystawa „Wychowawca Wolnych Ludzi” w Katedrze

Kategoria: Zaproszenia | Opublikował: W.Bajdecki
Z racji obchodów 30 rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego zapraszam do obejrzenia  multimedialnej wystawy  „Wychowawca Wolnych Ludzi”, którą już od jutra (niedziela 26 marca) do czwartku włącznie, będzie można zobaczyć w naszej Katedrze na Pradze. Wystawa wcześniej gościła w murach Sejmu Rzeczpospolitej i towarzyszyła Sympozjum poświęconemu naszemu Założycielowi. Zapraszam wspólnoty młodzieżowe, kręgi Domowego Kościoła i osoby indywidualne na zwiedzenie wystawy w każdy dzień od rana do wieczornej Mszy św. Wstęp wolny. W piątek wystawa wyjeżdża do Krościenka.

Serdecznie zapraszam – ks. Piotr Urbanowski – moderator diecezjalny

18-03-2017

18.03.2017 - Sympozjum w Sejmie: Ks. Franciszek Blachnicki - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Sympozjum: Ks. Franciszek Blachnicki (1921–1987) – wychowawca wolnych ludzi, odbyło się w sobotę, 18 marca 2017 r. w Warszawie w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Z naszej diecezji uczestniczyło 15 osób. Wkrótce nasza relacja z zapisami video z wystapień poszczególnych prelegentów podczas tego ważnego dla naszego Ruchu wydarzenia. Na razie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Sejmu.

Nasze relacje video: Otwarcie sympozjum - poseł Robert Telus, przedstawiciel Prezydenta RP, przedstawiciel Marszałka RP, Minister Antoni Mecierewicz, Wprowadzenie w tematykę Sympozjum - Henryk Kowalczyk, Ks. Franciszek Blachnicki - człowiek wolny w czasach zniewolenia - Mieczysław Ryba, Kościół wspólnotą ludzi wolnych - ks. Piotr Kulbacki, Pedagogia wolnego człowieka - ks. Marek Sędek, Prawda i wolny człowiek - Krzysztof Wojcieszek, Rodzina środowiskiem wolnego człowieka - Katarzyna Maciejewska, Suwerenność wewnętrzna a polityka w ujęciu ks. Franciszka Blachnickiego - Robert Derewenda, Media w służbie wychowania wolnego człowieka - ks. Michał Drożdż, Wychowanie trzeźwego człowieka - Krzysztof Brzózka.

01-03-2017

11.03.2017 - Zaproszenie na sesję Szkoły Modlitwy do Marek

Kategoria: Modlitwa | Opublikował: J.Slubowski
Diecezjalna Diakonia modlitwy zaprasza na lutową sesję Szkoły Modlitwy. 11 marca (sobota) w godzinach 13:00-19:00 w parafii św. Izydora w Markach ul. Piłsudskiego 93

Zapraszamy również osoby niezwiązane z Ruchem. WARSZTATY - FORMACJA - MODLITWA  Temat: Modlitwa Słowem Bożym terminy: 11.03, 22.04, 27.05, 17.06

Nawet jeśli tym razem nie skorzystasz, przekaż tę wiadomość znajomym. Informacje: www.diakoniamodlitwy.pl
LINK do plakatu

01-03-2017

4 marca - Miłość oszlifowana w codzienności - Zapraszamy - Ula i Jarek

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
4 marca od 15.30 do 20.00 - W ramach cyklu „Niecodzienne Spotkania” zapraszamy na warsztaty dla małżeństw z DK: Miłość oszlifowana w codzienności. Wygospodaruj czas dla Ducha Twojego i bliźniego, którego masz kochać jak Siebie samego. Spotkanie odbędzie się w katedrze św. Floriana, ul. Floriańska 3. Zaczynamy od 15.30. konferencje poprowadzi ks.Michał Misiak z Łodzi. Księdza Michała będzie można posłuchać na kongregacji podczas transmisji on-line w niedziele na stronie www.oaza.pl
http://www.oaza.pl/wp-content/uploads/kongregacja-zaproszenie-A4.pdf

Plan spotkania:

15.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 Konferencja wprowadzająca w tematykę warsztatów
17.00 Warsztat
18.00 Eucharystia 19.00 Uwielbienie

Uwaga Zapraszamy kręgi stałe i pilotowane, prosimy o wcześniejszą rejestrację na naszej stronie diecezjalnej.

Przekażcie tę informację w swoich kręgach DK.       Pobierz plakat

01-03-2017

01.03.2016 - "Contra spem spero" - Droga krzyżowa o Żołnierzach Wyklętych - Jarek

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Contra spem spero - Wbrew nadziei - zachowuję nadzieję. 1 marca obchodzimy święto - Dzień Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o tych o których chciano byśmy zapomnieli. Wspominajmy Tych, bez których nie było by naszych wspomnień. Czyńmy tak jak chcieli by Oni byśmy czynili. Mówmy o Nich naszym dzieciom by i one w przyszłości o Nich mówiły. Po wielu latach Polska przypomniała sobie o tych bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę - o Polskę, która po wojnie zgotowała im piekło na ziemi rękami komunistycznych katów - dotąd nierozliczonych za zwoje zbrodnie na żołnierzach niezłomnych i pobierających krociowe emeryturki. Większość z żołnierzy niezłomnych (osobiście wolę tę nazwę niż wyklętych) została bestialsko zamordowana w więzieniach lub wpadła w pułapki zastawiane na terenach ich działań. Tekst Drogi Krzyżowej Żołnierzy Wyklętych.
27-02-2017

Piosenka Roku

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Piosenka Roku OŻK 2017/18 - POSŁUCHAJ
24-02-2017

25-26.02.2017 - 42 Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
Tradycja wykorzystania multimediów do ewangelizacji w OAZIE jest długa.  Na zdjęciu retransmisja Mszy Świętej z Janem Pawłem II w Nowym Sączu (?) w 1979 r.  zorganizowana w Namiocie Światła.Drodzy Przyjaciele. Sukces zeszłorocznej transmisji zachęcił nas do kontynuowania tego pomysłu. Zachęcamy Was i Waszych moderatorów do uczestniczenia w kongregacji online. Zobaczcie na własne oczy jak nasi przedstawiciele wyznaczają kierunek rozwoju Ruchu. Poczujcie jak działa Duch. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości wszystkich, którzy nie będą uczestniczyć bezpośrednio w kongregacji. Już teraz można się zapoznać z krótkim filmem z informacją, co to takiego kongregacja odpowiedzialnych Ruchu oraz o tym, jak mogą w niej uczestniczyć ci wszyscy, którzy z różnych powodów nie mogą się znaleźć w tych dniach na Jasnej Górze.

PLAN KONFERENCJI - CZYTAJ DALEJ <-- tam też jest link do transmisji ale załączam też tutaj TRANSMISJA

24-02-2017

ks. Franciszek Blachnicki - "Poświęcił całe swoje życie dobru ojczyzny"ałem

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Sejm przyjął w piątek 24.02.2017 r. uchwałę upamiętniającą 30. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego – „patriotę, żołnierza, duchownego i działacza społecznego”. „Poświęcił całe swoje życie dobru ojczyzny” – podkreślono w uchwale. Więcej na stronie OAZY oraz wPolityce.

Ciekawy artykuł na temat ks. Blachnickiego znajdziecie  też w GOŚCIU oraz obejrzyjcie teledysk o ks. Franciszku lub film "Gwałtownik Boży".

Strona 1 z 41  > >>