02-10-2016

Wspieraj oazę w Rwandzie

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Powieksz zaproszenie W sobotę 1.10 we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji, dwoje animatorów Ewelina i Szymon zostało posłanych podczas Oazy Modlitwy Szkoły Animatora na rekolekcje oazowe do Rwandy.
Pierwsze ziarna zostały zasiane w zeszłym roku. Okazało się, że warto kontynuować to dzieło na afrykańskiej ziemi. Tym razem rekolekcje, organizowane przez Fundację Salvatti.pl, odbędą się w dniach od 6 do 20 listopada, w Kinoni. Będzie w nich uczestniczyło ok. 50 osób. Chcemy im w tym pomóc i potrzebujemy do tego Twojej pomocy.
Ufunduj uczestnikowi oazy 1 dzień rekolekcji lub wpłać na ten cel dowolną kwotę.
Wyświetl plakat w powiększeniu.
26-09-2016

22.10.2016 - konferencja "Sex i pieniądze czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach"

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Pod adresem http://rezerwacja.kibicujrodzinie.pl ruszyła internetowa rezerwacja miejsc na spotkanie/konferencję/warsztat SEX i PIENIĄDZE czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach. 22 październik od godz.10 do godz.15 Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce, ul. Łukasińskiego 1/3 Zapraszamy - rejestrujcie się parami. Będzie trochę teorii i trochę praktyki oraz dużo konkretów co zrobić z tym czego się dowiecie. Będzie do nas mówił seksuolog, ekonomista, ksiądz i ludzie dla których wolontariat, służba czy diakonia to nie puste słowa. Święta Matko Tereso z Kalkuty Ciebie prosimy - módl się za nami.

19-09-2016

Fałszywy „znak pokoju” - podpisz się pod petycją - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Na stronie Citizego.org napisano - "Fałszywy „znak pokoju” – wyraź oburzenie wobec kampanii afirmującej postawy homoseksualne. Dwie uściśnięte dłonie: w jednej różaniec, na drugiej tęczowa opaska - tak wyglądają banery, które zawisły w całej Polsce w ramach akcji „Przekażmy sobie znak pokoju” organizowanej przez organizacje lgbt i wspierane patronatem medialnym przez środowiska tzw. „katolików otwartych”, jak „Tygodnik Powszechny”, „Więź”, „Znak”. Z pozoru może wydawać się to szlachetną akcją: wzajemny szacunek jest wartością z wszech miar pozytywną. Niestety kampania ta - wbrew ładnemu opakowaniu – jest agresją wobec Kościoła i służy do oswajania z grzechem". Zachęcamy do podpisania petycji. Więcej na stronie

04-09-2016

04.09.2016 - Powakacyjny Dzień Wspólnoty - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
4 września w słoneczne niedzielne popołudnie młodzież z Ruchu Światło Życie oraz małżeństwa z Domowego Kościoła spotkały się w Katedrze na powakacyjnym dniu wspólnoty. O 14 rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty. Były śpiewy i świadectwa młodych ludzi, którzy dzielili się doświadczeniem spotkania Boga w ich życiu. Następnie przyszedł czas na mszę św. Mszę koncelebrował ks. Jakub Kowalczyk a kazanie wygłosił ks. Piotr Urbanowski. Przed błogosławieństwem nastąpiło przekazanie posług nowym Parom Rejonowym Domowego Kościoła. Po mszy odbyły się spotkania w grupach rekolekcyjnych - można było też nabyć nowe śpiewniki Oazy oraz materiały formacyjne Ruchu.

Zapraszamy do wysłuchania kazania ks. Piotra oraz do galerii fotek z wydarzeń w Katedrze.

27-08-2016

List Kręgu Centralnego 2016

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Droga Wspólnoto! Przekazujemy list kręgu centralnego na rok formacyjny 2016/2017 „Radość rekolekcji”. Zapraszamy do indywidualnej i małżeńskiej lektury oraz do zatrzymania się nad jego treścią w ramach spotkań wrześniowych. Niech jego słowa zaowocują pogłębieniem świadomości dotyczącej charyzmatu oazy rekolekcyjnej i realizacji zobowiązania uczestniczenia przynajmniej raz w roku w rekolekcjach.Polecamy lekturę Listu Kręgu Centralnego. Dostępny jest na stronie
23-07-2016

Światowe Dni Młodzieży w naszej diecezji - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
XXXI Światowe Dni Młodzieży za nami. W niedzielę 31 lipca pożegnaliśmy Ojca Świętego Franciszka - odleciał z naszej ojczyzny myślę, że zbudowany świadectwem młodych ludzi, świadectwem narodu polskiego.Zapewne Ojciec Święty miał prawdziwy obraz naszego kraju - jednak pielgrzymi, którzy przybywali do Polski w wielu przypadkach mieli zafałszowany obraz naszego kraju. W Polsce wg mediów zagranicznych miał panować terror, ludzie innego koloru skóry mieli być prześladowani, bieda i nie ma co jeść - to nierzadkie obrazy Polski jakie roztaczane były przed przyjazdem młodych do kraju nad Wisłą. Jakże niesprawiedliwe i nieprawdziwe były to osądy i oceny pielgrzymi mogli się przekonać dość szybko na własne oczy. Zaskoczeni organizacją, gościnnością odwzajemniali się gospodarzom uśmiechem i radością, która emanowała od młodych na nas. Kliknij na WIĘCEJ aby przeczytać dalej.
13-06-2016

12.06.2016 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W niedzielę 12 czerwca br. odbył się na Pl. Szembeka w Warszawie w Parafii p.w. Najczystszego Serca Maryi ul. Chłopickiego 2 Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Podczas mszy ks. Abp. Henryk Hoser SAC wskazywał, że świątynia tętni dziś życiem i młodością. Faktycznie takiego oblężenia dziećmi dawno na dniu wspólnoty nie było w naszej diecezji. Ks. Abp. Wskazywał, że dzieci są przyszłością a ich rodzice dokonali swoistej projekcji przyszłości, żyją przyszłością a nie nostalgią tego co było. W kolejnych słowach mówił, iż członkowie DK są wrażliwi na Słowo Boże – żyją tym Słowem i Pismem Świętym. Abp. mówił o słowach św. Augustyna -  człowiek i o grzesznik to niejako dwie rzeczy – pierwszą z nich uczynił Pan Bóg na Swoje podobieństwo i dał mu całe dobro – drugiego twórcą jest sam człowiek ze swoimi grzechami. Św. Augustyn mówi Zgładź to co uczyniłeś aby Pan Bóg ocalił to co uczynił sam Bóg.  Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych czynów. Usłyszeliśmy też fragmenty z wywiadu zamieszczonego w najnowszym tygodniku „Idziemy” z aktorem Radosławem Pazurą - o jego małżeństwie z Dorotą także aktorką - o ich punkcie błądzenia, gdy żyli wspólnie w konkubinacie przez 13 lat. Wypadek samochodowy sprawił, że spojrzeli na nowo na siebie i zakochali się w sobie – co ważne nawrócili się - oddali się Jezusowi i zaczęli żyć od nowa – wszystko uległo diametralnej zmianie. Kończąc kazanie Ks. Abp. Henryk Hoser przywołał słowa św. Pawła, który w liście do Efejzan rozdz. 5 pisze, że sakrament małżeństwa jest takim samym przymierzem jak Jezusa i Kościoła. Jezus nigdy Kościoła nie zdradził i go nie opuścił go. Podczas mszy do wspólnoty Domowego Kościoła przystąpiło 107 par małżonków. Pary prowadzące rekolekcje i para przejmująca rejon otrzymały z rąk Ks. Abp. świece. Po mszy była katecheza i wspólna modlitwa uwielbienia prowadzona przez naszego moderatora DK ks. Jakuba Kowalczyka. Na uwagę i pochwałę zasługuje Diakonia Wychowawcza która podczas DDW opiekowała się dużą liczbą dzieci. Działo się wiele, były konkursy, gry i zabawy.

Zapraszamy do galerii foto z DDW oraz do obejrzenia filmów-klipów z kazaniem Ks. Abp. Henryka Hosera oraz uroczystości wstąpienia 107 par małżonków do DK. Przekazanie przez Ks. Abp. świec parom prowadzącym rekolekcje. Katecheza i modlitwa uwielbienia. Pieśn "W Tobie jest światło".

26-05-2016

Koncert uwielbienia w Gliniance - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Czwartkowe popołudnie 26 maja w Gliniance przywitało zebranych piękną pogodą. Dzień Bożego Ciała wypadł dokładnie w dniu Mamy - organizatorzy Koncertu zadbali o to, by to co się będzie działo na scenie ukazywało to niezwykłe połączenie. Na scenie pojawiali się coraz to nowi goście. Wiele się działo - występował zespół Kumran, misjonarz z Norwegii ks. Waldemar Bożek, świadectwa wygłosili Arcybiskup Henryk Hozer, Patrycja Hurlak - nawrócona wiedźma i Dariusz Kowalski - aktor. Około 20.00 wystąpił dla nas zespół Maleo Reggae Rocers. Był to już trzeci wieczór uwielbienia zorganizowany w Gliniance. Bardzo wzruszającym momentem było pojawienie się Jezusa w asyście mężczyzn z pochodniami. Poruszająca była modlitwa prowadzona przez ks. Waldemara, w końcu bardzo znamienne było błogosławieństwo monstrancją zebranych pod sceną. Piękne i wymowne słowa padały dziś ze sceny. Dariusz Kowalski recytował wiersze ks. Twardowskiego, Krasińskiego i innych znanych autorów. Zespół Kumran prowadził śpiewy uwielbienia. Przed występem gwiazdy wieczoru nastąpiło uroczyste wypuszczenie balonów do nieba. Na końcu wystąpił zespół Maleo Reggae Rocers, którego lider Dariusz Malejonek pięknie mówił o Bogu. Zapraszamy do galerii foto oraz do obejrzenia fragmentów z tego co się działo w postaci klipów video: klip1, klip2, klip3, klip4, klip5, klip6, klip7, klip8, klip9, klip10, klip11, klip12.
15-05-2016

XI Marsz dla Życia i Rodziny - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
15 maja ulicami Stolicy przeszedł XI Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku Pan Bóg obdarzył nas piękną pogodą. Marsz rozpoczęliśmy tradycyjnie przy pomniku Kopernika by przejść Krakowskim Przedmieściem i ul. Karową do Parku Kazimierzowskiego (ul. Browarna). Ze względu na zbieżność z terminem I Komunii Św. w tym roku było nieco mniej uczestników Marszu niż zazwyczaj - choć oczywiście trzeba dodać, że było nas bardzo wielu. Były rodziny z dziećmi, były rodziny wielopokoleniowe, widać było przedstawicieli wspólnot a wszystko przy rytmach szkockiej muzyki granej przez orkiestrę Pipes & Drums z Częstochowy, która tradycyjnie towarzyszyła naszemu Marszowi na koniec dając pokaz muzyki tańca w Parku Kazimierzowskim, w którym odbył się piknik dla rodzin. Najmłodszy uczestnik Marszu liczył 3 tygodnie a najstarszy 82 lata. Wśród par małżeńskich była młoda para oraz dwie pary z 42 letnim stażem małżeńskim. Zapraszamy Was do obejrzenia krótkich relacji video z Marszu (video1, video2, video3)  i do Galerii foto.

Strona 1 z 38  > >>