22-06-2015

18.07.2015 - Rekolekcja na Stadionie Narodowym - Jarek Ślubowski DKS

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Rekolekcja na Stadionie Narodowym - po raz drugi w Warszawie! 18 lipca 2015 po raz drugi na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się rekolekcje JEZUS NA STADIONIE. Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” (por. J 10, 10). Rekolekcje pod patronatem diecezji warszawsko - praskiej poprowadzi charyzmatyczny kapłan katolicki z Ugandy o. John Baptist Bashobora.

Organizatorzy spotkania spodziewają się ok 55 000 osób. To ostatnia szansa dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w rekolekcjach. Aby się tam znaleźć trzeba do końca czerwca zamówić wejściówki przez stronę internetową jezusnastadionie.pl Do pobrania plakat oraz Ulotka - Arb. Henryk Hoser zaprasza na stadion

14-06-2015

21.06.2015 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Basia i Lech Mikłaszewiczowie

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy na  Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w parafii Najczystszego Serca Maryi przy placu Szembeka w  Warszawie w dniu 21.06.2015 r.
Plan :
14.00 - zawiązanie wspólnoty i przygotowanie do Eucharystii
14.30 - Eucharystia (   przyjęcie nowych par do DK oraz  rozesłanie odpowiedzialnych za rekolekcje)
16.00 -   wprowadzenie do modlitwy  i  modlitwa
17.00 -   spotkanie w grupach rekolekcyjnych
18.00 -   Agapa

13-06-2015

Wywiad DKS ks. Markiem Sędkiem nowym moderatorem RŚŻ

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zachęcamy do obejrzenia wywiadu przeprowadzonego przez DKS naszej diecezji z ks. Markiem Sędkiem nowym moderatorem Ruchu Światło Życie. Więcej na stronie https://youtu.be/3Kp8ZtKS8nI lub http://www.oaza.pl/wywiad-z-ks-markiem-sedkiem/
11-06-2015

12-14.06.2015 - Praskie Dni Rodziny - Jola i Darek Skorupa

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Witam serdecznie, Serdecznie zapraszamy na piąte już Praskie Dni Rodziny, które odbędą się w dn. 12-14.06.2015 r.w kościele Księży Pallotynów,ul. Skaryszewska 12 w Warszawie. Organizujemy je siłą pięciu kręgów DK, ktore działaja przy naszej parafii Św. Wincentego Pallottiego przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie wraz z Ks. Proboszczem Tomaszem Zaczkiewiczem SAC od 2011 roku. Wydarzenie to wpisało się już w kalendarz warszawskiej Pragi.Tegoroczne świętowanie przebiegać będzie pod hasłem: „Odwagi! Ja jestem…”Ma nas ono zachęcić do szukania odwagi w Bogu.  Głęboko wierzymy, że źródłem tej odwagi JEST Bóg, Jego Słowo, Eucharystia. Pobierz plakat.
10-06-2015

ks.Marek Sędek Moderatorem Generalnym Ruchu Światło Życie

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
Podczas 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski dokonano wyboru Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie. Został nim ks. Marek Sędek – proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim, asystent kościelny Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Warszawsko-Praskiej, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Ks. Markowi życzymy wszystkiego najlepszego w sprawowaniu tej odpowiedzialnej posługi. Zachęcamy do abyście zapoznali się z wizją posługi o której mówił ks. Marek - więcej na stronie oaza.pl

05-06-2015

04.06.2015 - Koncert Uwielbienia w Gliniance - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Ach co to był za Koncert Uwielbienia. Po otwarciu uroczystości przez Bp. Marka Solarczyka i pokazie szczudlarzy rozpoczął się wyczekiwany przez najmłodszych (i nie tylko) koncert "Arki Noego". Lider zespołu Arki Robert Frie­drich pięknie mówił o doświadczeniach wiary w Boga. Był konkurs wiedzy o muzyce, były piękne piosenki - było nawet „Świeć Gwiazdeczko nasza świeć” i to na dodatek w czerwcu. Po koncercie, który rozgrzał widzów wysłuchaliśmy świadectw, obejrzeliśmy pantomimę ewangeliczną, wysłuchaliśmy świadectwa Witka Wilka by rozpocząć wielbienie Boga poprzez pieśni w czym dobitnie pomógł zaproszony zespół z Parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. Punktem kulminacyjnym było wejście na scenę Jezusa Eucharystycznego otoczonego pochodniami straży przybocznej. Na koniec kapłan pobłogosławił nas i na tym koniec.... - gratulujemy organizatorom tego wieczoru wzorowej organizacji - wykonaliście tytaniczną pracę ku chwale Pana Boga. Tegoroczny Koncert Uwielbienia poprowadzony był przez Rafała Porzezińskiego przeszedł do historii. Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu oraz obejrzenia krótkich filmików.
26-05-2015

09.05.2015 - Pielgrzymka małżeństw DK do Kalisza - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
W dniu 9 maja 2015 odbyła się Pielgrzymka małżeństw Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w tym roku pod hasłem "Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch…” (1 Kor 12,4).." Tego dnia Pan Bóg dał nam piękną pogodę. Przed Sanktuarium zgromadziła się grupa kilkuset małżeństw DK z całej Polski - było wiele banerów DK, wiele serdeczności, mnóstwo znajomych poznanych podczas różnych rekolekcji DK. Z naszej diecezji nie spotkaliśmy zbyt wielu małżeństw - zachęcamy Was do wzięcia udziału w przyszłości w tym krajowym wydarzeniu DK. To doskonała okazja do poznania osobiście moderatora krajowego i pary krajowej DK a także przeżycia niesamowitych chwil. Zachęcamy do obejrzenia galerii foto a także do wysłuchania zapisów audio z tego dnia - kliknij na więcej.
27-04-2015

31.05.2015 - Marsz dla Życia i Rodziny - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy małżeństwa DK na Marsz dla Życia i Rodziny. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Zaproście swoich znajomych, rodziny, zaproście księży i proboszczów - idźmy razem już po raz dziesiąty.

Zobaczcie jak to było w poprzednich latach:
Marsz 2014, Marsz 2013Marsz 2012Marsz 2011Marsz 2010Marsz 2009 . Poniżej zamieszczamy informacje organizacyjne.

10-04-2015

19.04.2015 - Marsz Świętości Życia - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Już po raz dziesiąty 19 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia. Zgodnie z tradycją Marsz honorowym patronatem objął Biskup Warszawsko-Praski. Zachęcamy rodziny DK do uczestnictwa w tegorocznym Marszu. Program
  • 12.30 – Msze Św. (Katedra Warszawska i Katedra Warszawsko-Praska)
  • 13.30 – Wyjście (po Mszach Św. z Katedr w kierunku Placu Zamkowego)
  • 14.00 – Marsz z Placu Zamkowego rusza w kierunku Bazyliki Św. Krzyża
  • 14.45 – Koncert Zespołu „Moja Rodzina” w Bazylice Św. Krzyża

Strona 1 z 36  > >>