18-06-2014

15.06.2014 - DDW DK w Wielgolesie - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
15 czerwca pogoda nas nie rozpieszczała ale pomimo tego atmosfera DDW była gorąca. DDW odbywał się tym razem nie na dworze lecz w kościele. Podczas mszy w szeregi DK wstąpiło wiele małżeństw - cieszymy się z popularności, którą cieszy się nasza wspólnota DK. Po mszy tradycyjna agapa – w tym roku agapa przygotowana przez Rejon Otwock - obfitowała w smaczne zupy (pomidorówka i grochówa) i paróweczki. Wszystkim tym którzy przywieźli ciasta i napoje serdeczne dzięki. Po gapie konferencja Diakoni Ewangelizacji na temat tego co przed nami w najbliższym czasie zakończona modlitwą uwielbienia. Cieszy duża frekwencja małżeństw z DK na DDW. Więcej szczegółów o samym DDW DK w artykule, który jest w trakcie przygotowywania. Zapraszamy do galerii foto z DDW DK.
11-06-2014

JA JESTEM - wieczór uwielbienia w Gliniance - Monika Sokołowska

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski

JA JESTEM - Projekcja filmu o tym tytule i spotkanie z reż. M. Bodasińskim zakończyło wigilię Bożego Ciała w Gliniance, podczas której arcybiskup diecezji warszawsko-praskiej H. Hoser odprawił Mszę Św., ochrzcił dwoje dzieci, pobłogosławił szafarzy nadzwyczajnych, a następnie wszystkie rodziny. Kazanie o tym, że życie człowieka to czas sprawdzania jego wierności Bogu, sakramenty są pomocą w kroczeniu Bożą drogą, a Eucharystia jest gwarancją osiągnięcia życia wiecznego – wprowadziło wiernych w istotę obchodów następnego dnia. Jest nią obecność żywego Boga w Najświętszym Sakramencie, którą Glinianka po raz pierwszy celebrowała także podczas Wieczoru Uwielbienia. Na scenie obok kościoła pozostały wymowne elementy po ołtarzu przedpołudniowej procesji - Oblicze Jezusa i Jego ostatnie słowa do Apostołów „Ja jestem z Wami przez wszystkie dni”. Galeria zdjęć

02-06-2014

1.06.2014 - Marsz dla Życia i Rodziny - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
1 czerwca spotkaliśmy się w kolejnym corocznym Marszu dla Życia i Rodziny. W tym roku Marsze odbywały się w 120 miastach. W stolicy mimo, iż wcześniej odbył się inny marsz do Świątyni Opatrzności Bożej - to w naszym marszu zgromadziły się tysiące osób: rodziny z dziećmi, rodziny pokoleniowe, byli też księża, były ruchy i organizacje prorodzinne, była szkocka kapela - nasz Domowy Kościół też zaznaczył swoją obecność podczas przemarszu. Na początku Tomek Terlikowski mówił o rodzinie i jej roli. Przeszliśmy pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”. Szliśmy w rytmie szkockiej kapeli trasą od Placu Trzech Krzyży następnie Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego, gdzie odbył się finał marszu na zmontowanej scenie wręczono mamom drobny upominek, w postaci dziecięcego body, otrzymały go dzieci, które są jeszcze pod ich sercem, był też występ zespołu Ziarenko i wręczanie nagród rodzinom wielodzietnym. Tego dnia Pan Bóg dał nam piękną pogodę a tłumy idące radośnie dały świadectwo przywiązaniu do wartości rodziny pojmowanej zgodnie z tradycją chrześcijańską. Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć (znajdźcie się na fotkach) - zobaczcie jak wiele dzieci z rodzicami uczestniczyło w marszu. Galeria zdjęć z Marszu.
03-04-2014

27.04.2014 - kanonizacja Jana Pawła II - włączmy się w obchody - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Już niebawem 27 kwietnia 2014 nastąpi kanonizacja Jana Pawła II. Do wspólnego uczestniczenia w transmisji tego wydarzenia, zapraszamy 27 kwietnia o godz. 10.00 na Placu Piłsudskiego. Mszę świętą kanonizacyjną oraz związane z nią uroczystości będzie można obejrzeć za pośrednictwem rozmieszczonych na placu telebimów. Zachęcamy do wejścia na stronę znajdziecie tam wiele cennych inicjatyw w tym. 26 dni z Janem Pawłem II  - od 2 do 27 kwietnia, należy wykonać 6 przygotowanych na każdy dzień zadań, o różnym stopniu trudności. Więcej na stronie.
03-04-2014

17.05.2014 - Biblia o finansach - Elżbieta i Mirosław Wrotek

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Konferencja ”Biblia o finansach”. Termin: 17 maja 2014 godz. 10:00-18:00. Miejsce: parafia pw. św. Anny w Wilanowie – aula w Kolegiacie. Adres: 02-946 Warszawa, ul. Kolegiacka 1. Patronat honorowy nad konferencją objął JE kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie LINK
30-03-2014

30.03.2014 - IX Marsz Świętości Życia - On Ona od poczęcia - Jarek Ślubowski

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
30 marca 2014 odbył się IX Marsz Świętości Życia pod hasłem "On Ona od poczęcia". W ten piękny słoneczny dzień przeszliśmy od naszej Katedry do Placu Zamkowego by połączyć siły z Diecezją Warszawską. Było nas w tym roku bardzo dużo, wiele organizacji katolickich, piękne śpiewy i mnóstwo małżeństw z dziećmi. Wszyscy oni dali świadectwo wiary w  wartości, które od dłuższego czasu są pod obstrzałem ruchów feministycznych i nie czują wsparcia w rządzie.
02-03-2014

01.03.2014 - Droga krzyżowa o Żołnierzach Wyklętych - Jarek Ślubowski DKS

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
1 marca obchodzimy święto - Dzień Żołnierzy Wyklętych. Po wielu latach Polska przypomniała sobie o tych bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę - o Polskę, która po wojnie zgotowała im piekło na ziemi rękami komunistycznych katów - dotąd nierozliczonych za zwoje zbrodnie na żołnierzach niezłomnych i pobierających krociowe emeryturki. Większość z żołnierzy niezłomnych (osobiście wolę tę nazwę niż wyklętych) została bestialsko zamordowana w więzieniach lub wpadła w pułapki zastawiane na terenach ich działań.
21-02-2014

28 lutego - Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Sytuacja w Ukrainie zmienia się co godziny. Pamiętajcie o nich w swojej modlitwie. Wiele jest tam też par z DK. Wielu niewinnych ludzi cierpi prześladowanie przez władzę, która nadużywa siły wobec swoich obywateli. Niestety wielu też już ginie od kul. Kiedyś Józef Piłsudski powiedział "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy, nie ma wolnej Ukrainy bez wolnej Polski". Wspierajmy dążenia do wolności narodu ukraińskiego - jeśli nie materialnie - to przynajmniej w modlitwie.
27-01-2014

Marsz dla Życia w Waszyngtonie - Jarek Ślubowski DKS

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Ojciec Święty Franciszek poparł amerykański Marsz dla Życia. Papież napisał na Twitterze po angielsku i hiszpańsku "Łączę się w modlitwie z planowanym w Waszyngtonie 'Marszem dla Życia'. Niech Bóg nam pomoże szanować życie, zwłaszcza najbardziej kruche". Kilka dni temu na ulicach Waszyngtonu ok. 300 tysięcy obrońców życia maszerowało dla upamiętnienia smutnej rocznicy legalizacji w USA aborcji - uchwalonej 22 stycznia 1973 roku (sprawa Roe v. Wade ws. aborcji).

Strona 1 z 34  > >>