24-01-2016

23.01.2016 - Bal na 100 par w Wołominie

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Powspominajmy jak to było na Balu? Przyzwyczajeni do sali balowej w Legionowie jechaliśmy z mieszanymi uczuciami - co będzie w tym Wołominie? Obawy okazały się nieuzasadnione i sala zaprezentowała się znakomicie. Bal na sto par wypalił w całej swojej okazałości. Po błogosławieństwie moderatora DK ks. Jakuba Kowalczyka i zrobieniu zbiorowej foty rozpoczęły się radosne pląsy par z Domowego Kościoła. Jak zwykle nasi wodzireje nie zawiedli i nie dali czasu na nudę - tańce: Polonez, YMCA, Obytka, Macarena, Gangnam Style, Turok, Świetlista Dumka na dwa serca i inne tańce. Wszystkim organizatorom a szczególnie Arturowi Kołaczkowi składamy podziękowania za wszystko czego mogliśmy tej nocy doświadczyć. Podczas balu otrzymaliśmy materiały informacyjne (karteczki) o tym co się dzieje w naszej diecezji i zaproszenie do włączenia się w działalność diakonii. Zapraszamy do galerii fotek z balu DK. Zapraszamy też do oglądania zdjęć w galerii - fotki stolikami.
17-01-2016

Napisali o DK w IDZIEMY

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
W numerze tygodnika IDZIEMY nr. 2/2016 Sylwia Grzesiak napisała reportaż o naszej wspólnocie ze świadectwami z naszej wspólnoty. Zachęcam do lektury artykułu - załączam skan.
10-01-2016

10.01.2016 - DDW - Nosiciele przesłania - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Dziś mszę koncelebrował ks. Abp Henryk Hoser SAC. Mówił o patronalnym dniu Ruchu Światło-Życie - wybranym przez założyciela. Mówił, iż jest on bardzo ważny w nurcie światła i życia. Złożenie światła i życia otwiera nas na rok miłosierdzia powiedział. Ruch Światło-Życie jest Ruchem będącym odpowiedzią na: światło Boże, światło Ducha Świętego, ten ogień, którym zostaliśmy ochrzczeni. Odpowiedzią jest nasze życie, życie kościoła, to jest ważna wiadomość dla nas dzisiaj, żeby pogłębić naszą tożsamość przynależności do światła i życia. Jesteśmy nosicielami przesłania św. Pawła, orędzia, które otrzymaliśmy i które mamy powielać i zanosić w Ruchu Światło-Życie.  Galeria FOTO.  Relacja wideo w SALVE TV

28-12-2015

27.12.2015 - List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zachęcamy Was do przeczytania Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia 2015 roku.

Drodzy Siostry i Bracia!| Trwając w zadumie nad ubogim żłóbkiem, wpatrujemy się w pogodne twarze Dzieciątka Jezus, Maryi i Józefa. W naszych domach przeżywamy tajemnicę Bożego Narodzenia, która prowadzi każdego człowieka do podstawowego pytania o miłość. Ojciec posyła do nas swojego Syna, aby zaświadczył o miłości i głosił Ewangelię o Bogu bogatym w miłosierdzie.

25-12-2015

Bardzo dziękujemy Tobie kochany Mikołaju z Wirtualnej Choinki

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
03-12-2015

Wirtualna Choinka - nagranie i video klip

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zachęcamy Was do wysłuchania nagrania ks. Biskupa Marka Solarczyka. Zachęcamy też do obejrzenia klipu Arki Noego o Wirtualnej Choince.
22-11-2015

Warsztaty z Rafałem Porzezińskim - "Błogosławiona popielniczka" - U. i J. Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
19,20,21.11.2015 - odbyły się Warsztaty z Rafałem Porzezińskim w naszej Katedrze. W ciągu tych trzech dni wysłuchaliśmy świadectw Rafała - wzruszających świadectw. Rafał zachęcał nas do wzięcia udziału w warsztatach 12-tu kroków. Podczas tych trzech dni usłyszeliśmy zapowiedź tego czym są te kroki. To była bardzo intersująca i inspirująca zachęta ze strony prowadzącego. Myślę, że w wielu naszych głowach zrodziło się mnóstwo pytań: ile razy żyłem w lęku? jaki jest obraz Boga w moim sercu? co robię z imieniem Boga w sercu? czy często płacę 500 PLN zamiast mieć To za darmo? jak mnie określa program HALT w moim życiu? czy wiem, że Ja i Bóg to większość i co z tą wiedzą robię? czy potrafię puścić się kosodrzewiny? Te i wiele innych pytań będą nam towarzyszyć po tych warsztatach. Od tego jak odpowiemy na nie w swoim życiu bardzo wiele zależy.
12-11-2015

Polonia Restituta dla ks. abp. Henryka Hosera SAC.

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Polonia Restituta dla ks. abp. Henryka Hosera SAC.

Podczas uroczystości w Belwederze pan Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej. Więcej na stronie Diecezji

Serdeczne gratulacje od nas wszystkich dla Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera.

08-11-2015

Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie - "Trzy kroki do jedności" - Wojtek Gałązka

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy wszystkie Małżeństwa i Narzeczonych na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie - "Trzy kroki do jedności"
Rekolekcje odbędą się 19, 20, 21 listopada 2015 czwartek, piątek, sobota od godz. 19:00 do 21:00 w sali kurialnej przy katedrze warszawsko praskiej przy ul. Floriańskiej prowadzący w tym roku będzie Rafał Porzeziński - mąż,  ojciec, świecki rekolekcjonista, dziennikarz. Uczestnictwo w Warsztatach będzie jak zawsze BEZPŁATNE,  PLAKAT

Prosimy o zarejestrowanie swojego uczestnictwa <---- kliknij na ten link albo na baner poniżej

Strona 1 z 36  > >>