22-11-2015

Warsztaty z Rafałem Porzezińskim - "Błogosławiona popielniczka" - U. i J. Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
19,20,21.11.2015 - odbyły się Warsztaty z Rafałem Porzezińskim w naszej Katedrze. W ciągu tych trzech dni wysłuchaliśmy świadectw Rafała - wzruszających świadectw. Rafał zachęcał nas do wzięcia udziału w warsztatach 12-tu kroków. Podczas tych trzech dni usłyszeliśmy zapowiedź tego czym są te kroki. To była bardzo intersująca i inspirująca zachęta ze strony prowadzącego. Myślę, że w wielu naszych głowach zrodziło się mnóstwo pytań: ile razy żyłem w lęku? jaki jest obraz Boga w moim sercu? co robię z imieniem Boga w sercu? czy często płacę 500 PLN zamiast mieć To za darmo? jak mnie określa program HALT w moim życiu? czy wiem, że Ja i Bóg to większość i co z tą wiedzą robię? czy potrafię puścić się kosodrzewiny? Te i wiele innych pytań będą nam towarzyszyć po tych warsztatach. Od tego jak odpowiemy na nie w swoim życiu bardzo wiele zależy.
20-11-2015

Wirtualna Choinka

Kategoria: WPraga | Opublikował: D.Milosierdzia
Pięć lat temu zaczęliśmy od strony internetowej oraz poczty „pantoflowej”. Zbieraliśmy prezenty dla powodzian z okolic Sandomierza i... pierwszy sukces – dwieście paczek dla dzieciaków i wyposażenie zniszczonego przez wodę domu. Zachęcamy do oglądania galerii z ubiegłych lat...
12-11-2015

Polonia Restituta dla ks. abp. Henryka Hosera SAC.

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Polonia Restituta dla ks. abp. Henryka Hosera SAC.

Podczas uroczystości w Belwederze pan Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej. Więcej na stronie Diecezji

Serdeczne gratulacje od nas wszystkich dla Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera.

08-11-2015

Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie - "Trzy kroki do jedności" - Wojtek Gałązka

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy wszystkie Małżeństwa i Narzeczonych na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie - "Trzy kroki do jedności"
Rekolekcje odbędą się 19, 20, 21 listopada 2015 czwartek, piątek, sobota od godz. 19:00 do 21:00 w sali kurialnej przy katedrze warszawsko praskiej przy ul. Floriańskiej prowadzący w tym roku będzie Rafał Porzeziński - mąż,  ojciec, świecki rekolekcjonista, dziennikarz. Uczestnictwo w Warsztatach będzie jak zawsze BEZPŁATNE,  PLAKAT

Prosimy o zarejestrowanie swojego uczestnictwa <---- kliknij na ten link albo na baner poniżej

29-10-2015

O co chodzi z tą dynią, czy warzywo może być niebezpieczne? - Jarek Ślubowski

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zbliżają się dni kiedy to popularność warzywa o nazwie DYNIA staje się bardzo znacząca i zauważalna dla postronnego widza. Czy stoi za tym upodobanie konsumpcyjne Polaków do zup z Dyni, czy innych potraw? Bynajmniej nie. Podobnie jak wiele dziwnych i niezrozumiałych kulturowo dla nas zwyczajów tak i ten wkradał się przez lata niepostrzeżenie by w ostatnim czasie nie być już „niewinną” ciekawostką ale przybrać rozmiary święta mroku. Co zatem robić by się przed tym jakoś bronić? By nie zatracić się w "modzie" , która jest przeciwna światopoglądowo i wypacza dni świąt, które przed nami? Co zrobić by nasze dzieci swoim dzieciom nie przeszczepiały zwyczajów obcych i niosących w sobie wiele zła, które przebiera się w przebrania i atakuje zewsząd?
26-10-2015

15.10.2015 - Ponad 400 osób na wykładzie Ks. M. Dziewieckiego - M. Świerczyńska

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Ponad 400 osób wysłuchało w czwartek, 15 października, wykładu ks. dr.  Marka Dziewieckiego pt. „Czym (nie) jest miłość? – jak mądrze kochać i  uczyć miłości dzieci” w Strumieniach (w Józefowie). Aula po brzegi wypełniła się gośćmi – rodzicami, młodzieżą z obu szkół oraz liczną rzeszą gości.
26-10-2015

Na Synodzie nie przeszło nic, co godzi w rodzinę - wracamy z tarczą

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Na Synodzie nie przeszło nic, co godzi w rodzinę. Zachęcamy do obejrzenia wywiadu SalveTV z małżeńśtwem Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi oraz wywiadu z ks. Abp. Henrykiem Hoserem o poworcie z Watykanu z tarczą. Więcej znajdziecie na stronie aktualności Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zachęcamy też do oglądania wszystkich relacji  na stronie naszej diecezjalnej telewizji SalveTV.
08-10-2015

ORAR II w Brańszczyku

Kategoria: Rekolekcje | Opublikował: Para Diecezjalna
Kochani, mamy jeszcze dużo wolnych miejsc na ORARze II stopnia w Brańszczyku koło Wyszkowa, w terminie 6-11 listopada 2015 roku. Zaczynamy w piątek kolacją, kończymy w środę obiadem.

Strona 1 z 36  > >>