02-03-2015

14.03.2015 - Dzieci! – wychować a nie zmarnować - Artur Kołaczek

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski

Wszystkich zainteresowanych chcemy zaprosić na jednodniowe spotkanie formacyjne poświęcone tematyce edukacji seksualnej dzieci i nastolatków oraz współczesnym problemom etyczno-moralnym, organizowane przez fundację Kibicuj Rodzinie.

Spotkanie odbędzie się w 14 marca 2015 roku w OKiS Zielonka, ul. Łukasińskiego 1/3, w godzinach 10.00-17.00. Rezerwacja miejsc www.randkamalzenska.pl

23-02-2015

01.03.2015 - Droga krzyżowa o Żołnierzach Wyklętych - Jarek Ślubowski DKS

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
1 marca obchodzimy święto - Dzień Żołnierzy Wyklętych. Po wielu latach Polska przypomniała sobie o tych bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę - o Polskę, która po wojnie zgotowała im piekło na ziemi rękami komunistycznych katów - dotąd nierozliczonych za zwoje zbrodnie na żołnierzach niezłomnych i pobierających krociowe emeryturki. Większość z żołnierzy niezłomnych (osobiście wolę tę nazwę niż wyklętych) została bestialsko zamordowana w więzieniach lub wpadła w pułapki zastawiane na terenach ich działań.
15-02-2015

14.02.2015 - 11-ty Bal DK w Legionowie - Jarek Ślubowski

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Ach co to był za Bal na 110 par. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Polonezem. Wodzireje dwoili się i troili w nowych pomysłach. Do dotychczasowych animowanych tańców dołączyły: Belgijka (cztery do przody cztery do tyłu, doskok, przeskok...), Góralskie klimaty a także Lednickie tańce uwielbienia. W 11-tym Balu Domowego Kościoła wzięło udział kilkadziesiąt par, byli też księża. Podziękowania dla organizatorów Balu i wodzirejów a największe Panu Bogu. Zapraszamy do galerii zdjęć.
12-01-2015

Nowa Para Krajowa DK - Katarzyna i Paweł Maciejewscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Podczas spotkania opłatkowego Domowego Kościoła, które w tym roku odbyło się w Zduńskiej Woli, została wybrana nowa para krajowa - Katarzyna i Paweł Maciejewscy. Obejmijmy modlitwą nową parę. Więcej na stronie.
31-12-2014

11.01.2015 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Basia i Lech Mikłaszewiczowie

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
Witajcie . Spotykamy się 11.01.2015 r. na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty (DDW) w Katedrze.
Plan: 14.30 - zawiazanie wspólnoty i przygotowanie do Eucharystii
15.00 - Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa
po Eucharystii  podzielimy się opłatkiem
Pozdrawiamy

03-12-2014

27-28-29.11.2014 - Warsztaty z Ojcem Adamem Szustakiem - Jarek Ślubowski

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Za nami trzy dni warsztatów z Ojcem Adamem Szustakiem. Były to dni podczas których usłyszeliśmy wiele ważnych, ciekawych i inspirujących słów. Uczestnicy zapewne teraz już będą wiedzieć co znaczą : langusta na palmie, osioł w raju, pachnidła i opowieść o Noe w wydaniu Ojca Szustaka. Zachęcam do nabycia płytek z warsztatów z Ojcem Adamem. Dla zachęty umieszczam fragment z pierwszego dnia, w którym Ojciec Adam kierował nauki do mężczyzn, drugiego dnia było coś dla kobiet a trzeciego podsumowanie dla małżeństw. Katedra pełna była małżeństw i co ważne bardzo wiele małżeństw spoza DK uczestniczyło w tych warsztatach. Zapraszam do galerii foto fragment warsztatów w mp3
30-11-2014

Wirtualna choinka – prawdziwy prezent - przyłącz się i ogrzej tych, którzy tego potrzebują

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
2,8 mln Polaków żyje w nędzy[1]. W zbiorowej wyobraźni idealny kandydat do ubóstwa to osoba słabo wykształcona, niepełnosprawna, uzależniona od alkoholu, może z rodziny wielodzietnej i z pewnością sama sobie winna. Rzeczywistość przeczy takim stereotypom, o czym przekonują również organizatorzy V edycji świątecznej akcji charytatywnej „Wirtualna choinka – prawdziwy prezent”. Kościół Domowy Ruchu Światło – Życie i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zwarły szyki w 2010 r. w akcji dla powodzian. Zbiórka darów dla poszkodowanych przeszła najśmielsze oczekiwania. Dwanaście palet sprzętu, m.in. mebli, środków czystości i ubrań, pojechało do mieszkańców Trześni. Tak wyglądały początki projektu „Wirtualna choinka – prawdziwy prezent”, który w kolejnych latach przerodził się w regularną pomoc najuboższym.
23-10-2014

Formacja podstawowa i jej "unikanie" - J.S. Gładysiak

Kategoria: Świadectwa | Opublikował: J.Slubowski
Na forum familii w październiku rozgorzała dyskusja o tym jakie powody uniemożliwiają członkom DK wyjazdy na rekolekcje wakacyjne. Była też dyskusja zasadności brania udziału w rekolekcjach tematycznych bez ukończenia formacji podstawowej. Zamieszczam jedną z wypowiedzi, którą uznałem za ciekawą i godną miana świadectwa jak jedna z par "walczyła" by jednak pojechać na rekolekcje. Zachęcam do lektury szczególnie tym z Was, którzy stoją przed decyzją o wyjeździe na rekolekcje - admin

Patrząc z ludzkiego (przyziemnego) punktu widzenia odnoszę wrażenie, że wszystkie przytoczone tu powody uniemożliwiające udział w rekolekcjach są słuszne i ciężko je podważyć. Nie zapominajmy jednak, że człowiek to nie tylko ciało. My powołani jesteśmy do czegoś wyższego. Musimy się więc oderwać od ziemi i spojrzeć na ten temat z innego punktu widzenia... Żeby nie odnosić się do kogokolwiek napiszę jak ja do tego podchodzę. Po pierwsze skoro zdecydowałem się na przynależność do tej wspólnoty (DK) to zasad jej chcę przestrzegać.

17-10-2014

18.10.2014 - Krąg diecezjalny poszerzony o kręgi rejonowe – Katedra

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
18.10.2014 Krąg diecezjalny poszerzony o kręgi rejonowe Katedra. Od 10.15 przygotowanie do Eucharystii, 10.30 Eucharystia, 11.30 Spotkanie z Diakonią Ewangelizacji (DE) , informacje o nowej karcie kręgu DK, ok. 12.30 krótkie spotkanie w kręgach rejonowych.

Strona 1 z 35  > >>