18-07-2015

18.07.2015 - Rekolekcje Jezus na Stadionie - relacja na żywo Jarka z DKS

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Pan Bóg przywitał nas w sobotę piękną pogodą. Mieszkańcy Stolicy zauważyli z pewnością wzmożony ruch pieszy i samochodowy w okolicach Stadionu Narodowego. Tego dnia na naszym flagowym obiekcie honorowym gościem a zarówno gospodarzem jest Jezus Chrystus. Na początku spotkania Jezusa z pięćdziesięciotysięczną rzeszą uczniów przemówił ks. Arb. Henryk Hoser. Mówił o pięknie rodziny i świadectwie, które dają tego tak licznie zgromadzeni uczniowie Jezusa na Stadionie. Po słowie od Naczelnego Pasterza diecezji warszawsko-praskiej przemówił ks. Bp. Marek Solarczyk. Przywitał wszystkich przybyłych na Rekolekcje Jezus Na Stadionie. Po uwielbieniu nadszedł czas na konferencje Ojca Johna Bashobory. Kliknij dalej by przeczytać kolejne trzy konferencje Ojca Johna. Zobacz galerię zdjęć.
13-06-2015

Wywiad DKS ks. Markiem Sędkiem nowym moderatorem RŚŻ

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zachęcamy do obejrzenia wywiadu przeprowadzonego przez DKS naszej diecezji z ks. Markiem Sędkiem nowym moderatorem Ruchu Światło Życie. Więcej na stronie https://youtu.be/3Kp8ZtKS8nI lub http://www.oaza.pl/wywiad-z-ks-markiem-sedkiem/
10-06-2015

ks.Marek Sędek Moderatorem Generalnym Ruchu Światło Życie

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
Podczas 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski dokonano wyboru Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie. Został nim ks. Marek Sędek – proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim, asystent kościelny Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Warszawsko-Praskiej, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Ks. Markowi życzymy wszystkiego najlepszego w sprawowaniu tej odpowiedzialnej posługi. Zachęcamy do abyście zapoznali się z wizją posługi o której mówił ks. Marek - więcej na stronie oaza.pl

05-06-2015

04.06.2015 - Koncert Uwielbienia w Gliniance - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Ach co to był za Koncert Uwielbienia. Po otwarciu uroczystości przez Bp. Marka Solarczyka i pokazie szczudlarzy rozpoczął się wyczekiwany przez najmłodszych (i nie tylko) koncert "Arki Noego". Lider zespołu Arki Robert Frie­drich pięknie mówił o doświadczeniach wiary w Boga. Był konkurs wiedzy o muzyce, były piękne piosenki - było nawet „Świeć Gwiazdeczko nasza świeć” i to na dodatek w czerwcu. Po koncercie, który rozgrzał widzów wysłuchaliśmy świadectw, obejrzeliśmy pantomimę ewangeliczną, wysłuchaliśmy świadectwa Witka Wilka by rozpocząć wielbienie Boga poprzez pieśni w czym dobitnie pomógł zaproszony zespół z Parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. Punktem kulminacyjnym było wejście na scenę Jezusa Eucharystycznego otoczonego pochodniami straży przybocznej. Na koniec kapłan pobłogosławił nas i na tym koniec.... - gratulujemy organizatorom tego wieczoru wzorowej organizacji - wykonaliście tytaniczną pracę ku chwale Pana Boga. Tegoroczny Koncert Uwielbienia poprowadzony był przez Rafała Porzezińskiego przeszedł do historii. Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu oraz obejrzenia krótkich filmików.
26-05-2015

09.05.2015 - Pielgrzymka małżeństw DK do Kalisza - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
W dniu 9 maja 2015 odbyła się Pielgrzymka małżeństw Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w tym roku pod hasłem "Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch…” (1 Kor 12,4).." Tego dnia Pan Bóg dał nam piękną pogodę. Przed Sanktuarium zgromadziła się grupa kilkuset małżeństw DK z całej Polski - było wiele banerów DK, wiele serdeczności, mnóstwo znajomych poznanych podczas różnych rekolekcji DK. Z naszej diecezji nie spotkaliśmy zbyt wielu małżeństw - zachęcamy Was do wzięcia udziału w przyszłości w tym krajowym wydarzeniu DK. To doskonała okazja do poznania osobiście moderatora krajowego i pary krajowej DK a także przeżycia niesamowitych chwil. Zachęcamy do obejrzenia galerii foto a także do wysłuchania zapisów audio z tego dnia - kliknij na więcej.
27-04-2015

31.05.2015 - Marsz dla Życia i Rodziny - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy małżeństwa DK na Marsz dla Życia i Rodziny. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Zaproście swoich znajomych, rodziny, zaproście księży i proboszczów - idźmy razem już po raz dziesiąty.

Zobaczcie jak to było w poprzednich latach:
Marsz 2014, Marsz 2013Marsz 2012Marsz 2011Marsz 2010Marsz 2009 . Poniżej zamieszczamy informacje organizacyjne.

02-03-2015

14.03.2015 - Dzieci! – wychować a nie zmarnować - Artur Kołaczek

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski

Wszystkich zainteresowanych chcemy zaprosić na jednodniowe spotkanie formacyjne poświęcone tematyce edukacji seksualnej dzieci i nastolatków oraz współczesnym problemom etyczno-moralnym, organizowane przez fundację Kibicuj Rodzinie.

Spotkanie odbędzie się w 14 marca 2015 roku w OKiS Zielonka, ul. Łukasińskiego 1/3, w godzinach 10.00-17.00. Rezerwacja miejsc www.randkamalzenska.pl

23-02-2015

01.03.2015 - Droga krzyżowa o Żołnierzach Wyklętych - Jarek Ślubowski DKS

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
1 marca obchodzimy święto - Dzień Żołnierzy Wyklętych. Po wielu latach Polska przypomniała sobie o tych bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę - o Polskę, która po wojnie zgotowała im piekło na ziemi rękami komunistycznych katów - dotąd nierozliczonych za zwoje zbrodnie na żołnierzach niezłomnych i pobierających krociowe emeryturki. Większość z żołnierzy niezłomnych (osobiście wolę tę nazwę niż wyklętych) została bestialsko zamordowana w więzieniach lub wpadła w pułapki zastawiane na terenach ich działań.
15-02-2015

14.02.2015 - 11-ty Bal DK w Legionowie - Jarek Ślubowski

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Ach co to był za Bal na 110 par. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Polonezem. Wodzireje dwoili się i troili w nowych pomysłach. Do dotychczasowych animowanych tańców dołączyły: Belgijka (cztery do przody cztery do tyłu, doskok, przeskok...), Góralskie klimaty a także Lednickie tańce uwielbienia. W 11-tym Balu Domowego Kościoła wzięło udział kilkadziesiąt par, byli też księża. Podziękowania dla organizatorów Balu i wodzirejów a największe Panu Bogu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Strona 1 z 36  > >>