31-08-2015

Kandydaci na moderatora diecezjalnego

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: W.Bajdecki

W sobotę 29.08 odbyła się nadzwyczajna kongregacja naszej diecezjalnej sekcji stowarzyszenia Diakonia, której celem było wyłonienie kandydatów na moderatora diecezjalnego do przedstawienia księdzu arcybiskupowi Henrykowi Hoserowi, naszemu ordynariuszowi.

Zostali nimi w kolejności wyboru: ks. Kamil Prus (moderator diakonii muzycznej),ks. Piotr Urbanowski (moderator DK), ks. Jarosław Gawroński (moderator ODB i rejonu Tarchomin i Bródno).

17-08-2015

Porekolekcyjny Dzień Wspólnoty

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: W.Bajdecki

Zapraszam na powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło Życie naszej diecezji 6 IX 2015 r. do katedry zarówno młodzież jak też Domowy Kościół.
Program dnia wspólnoty:
14:00 - zawiązanie wspólnoty, świadectwa z rekolekcji, przygotowanie do Eucharystii
15:00 - Eucharystia
16:30 - spotkania w grupach rekolekcyjnych
17:00 - spotkania diakonii ruchu


ks. Marek Sędek, moderator diecezjalny

03-08-2015

Nadzwyczajna kongregacja Stowarzyszenia - wybór moderatora dziecezjalnego

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: W.Bajdecki

W związku z wyborem naszego moderatora ks. Marka Sędka na moderatora Generalnego, jesteśmy zaproszeni do wyboru trzech kandydatów na nowego moderatora Diecezjalnego. Dlatego decyzją ustępującego księdza moderatora, zwołujemy nadzwyczajną kongregację sekcji diecezjalnej na 29.08.2015 r. na godz. 16:00. Miejscem kongregacji będzie parafia św. Jakuba w Warszawie Tarchominie, ul. Mehoffera 4.

18-07-2015

18.07.2015 - Rekolekcje Jezus na Stadionie - relacja na żywo Jarka z DKS

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Pan Bóg przywitał nas w sobotę piękną pogodą. Mieszkańcy Stolicy zauważyli z pewnością wzmożony ruch pieszy i samochodowy w okolicach Stadionu Narodowego. Tego dnia na naszym flagowym obiekcie honorowym gościem a zarówno gospodarzem jest Jezus Chrystus. Na początku spotkania Jezusa z pięćdziesięciotysięczną rzeszą uczniów przemówił ks. Arb. Henryk Hoser. Mówił o pięknie rodziny i świadectwie, które dają tego tak licznie zgromadzeni uczniowie Jezusa na Stadionie. Po słowie od Naczelnego Pasterza diecezji warszawsko-praskiej przemówił ks. Bp. Marek Solarczyk. Przywitał wszystkich przybyłych na Rekolekcje Jezus Na Stadionie. Po uwielbieniu nadszedł czas na konferencje Ojca Johna Bashobory. Kliknij dalej by przeczytać kolejne trzy konferencje Ojca Johna. Zobacz galerię zdjęć.
13-06-2015

Wywiad DKS ks. Markiem Sędkiem nowym moderatorem RŚŻ

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu przeprowadzonego przez DKS naszej diecezji z ks. Markiem Sędkiem nowym moderatorem Ruchu Światło Życie. Więcej na stronie https://youtu.be/3Kp8ZtKS8nI lub http://www.oaza.pl/wywiad-z-ks-markiem-sedkiem/

10-06-2015

ks.Marek Sędek Moderatorem Generalnym Ruchu Światło Życie

Kategoria: Ogłoszenia | Opublikował: J.Slubowski
Podczas 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski dokonano wyboru Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie. Został nim ks. Marek Sędek – proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim, asystent kościelny Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Warszawsko-Praskiej, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Ks. Markowi życzymy wszystkiego najlepszego w sprawowaniu tej odpowiedzialnej posługi. Zachęcamy do abyście zapoznali się z wizją posługi o której mówił ks. Marek - więcej na stronie oaza.pl

09-06-2015

Ks. Marek Sędek nowym Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: W.Bajdecki
ks. Marek SędekW dniu 9 czerwca 2015r. podczas 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski dokonano wyboru Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie. Został nim ks. Marek Sędek – nasz Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Księdzu Markowi życzymy wielu łask bożych i otwarcia na Ducha Świętego w misji prowadzenia Ruchu Światło-Życie. Jego wybór również dla nas staje się wyzwaniem do większej troski o Ruch i cały Kościół.

Szczegółowa informacja znajduje się na stronie centralnej oaza.pl

05-06-2015

04.06.2015 - Koncert Uwielbienia w Gliniance - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Ach co to był za Koncert Uwielbienia. Po otwarciu uroczystości przez Bp. Marka Solarczyka i pokazie szczudlarzy rozpoczął się wyczekiwany przez najmłodszych (i nie tylko) koncert "Arki Noego". Lider zespołu Arki Robert Frie­drich pięknie mówił o doświadczeniach wiary w Boga. Był konkurs wiedzy o muzyce, były piękne piosenki - było nawet „Świeć Gwiazdeczko nasza świeć” i to na dodatek w czerwcu. Po koncercie, który rozgrzał widzów wysłuchaliśmy świadectw, obejrzeliśmy pantomimę ewangeliczną, wysłuchaliśmy świadectwa Witka Wilka by rozpocząć wielbienie Boga poprzez pieśni w czym dobitnie pomógł zaproszony zespół z Parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. Punktem kulminacyjnym było wejście na scenę Jezusa Eucharystycznego otoczonego pochodniami straży przybocznej. Na koniec kapłan pobłogosławił nas i na tym koniec.... - gratulujemy organizatorom tego wieczoru wzorowej organizacji - wykonaliście tytaniczną pracę ku chwale Pana Boga. Tegoroczny Koncert Uwielbienia poprowadzony był przez Rafała Porzezińskiego przeszedł do historii. Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu oraz obejrzenia krótkich filmików.
26-05-2015

09.05.2015 - Pielgrzymka małżeństw DK do Kalisza - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
W dniu 9 maja 2015 odbyła się Pielgrzymka małżeństw Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w tym roku pod hasłem "Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch…” (1 Kor 12,4).." Tego dnia Pan Bóg dał nam piękną pogodę. Przed Sanktuarium zgromadziła się grupa kilkuset małżeństw DK z całej Polski - było wiele banerów DK, wiele serdeczności, mnóstwo znajomych poznanych podczas różnych rekolekcji DK. Z naszej diecezji nie spotkaliśmy zbyt wielu małżeństw - zachęcamy Was do wzięcia udziału w przyszłości w tym krajowym wydarzeniu DK. To doskonała okazja do poznania osobiście moderatora krajowego i pary krajowej DK a także przeżycia niesamowitych chwil. Zachęcamy do obejrzenia galerii foto a także do wysłuchania zapisów audio z tego dnia - kliknij na więcej.

Strona 1 z 37  > >>