03-04-2014

27.04.2014 - kanonizacja Jana Pawła II - włączmy się w obchody - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Już niebawem 27 kwietnia 2014 nastąpi kanonizacja Jana Pawła II. Do wspólnego uczestniczenia w transmisji tego wydarzenia, zapraszamy 27 kwietnia o godz. 10.00 na Placu Piłsudskiego. Mszę świętą kanonizacyjną oraz związane z nią uroczystości będzie można obejrzeć za pośrednictwem rozmieszczonych na placu telebimów. Zachęcamy do wejścia na stronę znajdziecie tam wiele cennych inicjatyw w tym. 26 dni z Janem Pawłem II  - od 2 do 27 kwietnia, należy wykonać 6 przygotowanych na każdy dzień zadań, o różnym stopniu trudności. Więcej na stronie.
03-04-2014

17.05.2014 - Biblia o finansach - Elżbieta i Mirosław Wrotek

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Konferencja ”Biblia o finansach”. Termin: 17 maja 2014 godz. 10:00-18:00. Miejsce: parafia pw. św. Anny w Wilanowie – aula w Kolegiacie. Adres: 02-946 Warszawa, ul. Kolegiacka 1. Patronat honorowy nad konferencją objął JE kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie LINK
30-03-2014

30.03.2014 - IX Marsz Świętości Życia - On Ona od poczęcia - Jarek Ślubowski

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
30 marca 2014 odbył się IX Marsz Świętości Życia pod hasłem "On Ona od poczęcia". W ten piękny słoneczny dzień przeszliśmy od naszej Katedry do Placu Zamkowego by połączyć siły z Diecezją Warszawską. Było nas w tym roku bardzo dużo, wiele organizacji katolickich, piękne śpiewy i mnóstwo małżeństw z dziećmi. Wszyscy oni dali świadectwo wiary w  wartości, które od dłuższego czasu są pod obstrzałem ruchów feministycznych i nie czują wsparcia w rządzie.
02-03-2014

01.03.2014 - Droga krzyżowa o Żołnierzach Wyklętych - Jarek Ślubowski DKS

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
1 marca obchodzimy święto - Dzień Żołnierzy Wyklętych. Po wielu latach Polska przypomniała sobie o tych bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę - o Polskę, która po wojnie zgotowała im piekło na ziemi rękami komunistycznych katów - dotąd nierozliczonych za zwoje zbrodnie na żołnierzach niezłomnych i pobierających krociowe emeryturki. Większość z żołnierzy niezłomnych (osobiście wolę tę nazwę niż wyklętych) została bestialsko zamordowana w więzieniach lub wpadła w pułapki zastawiane na terenach ich działań.
21-02-2014

28 lutego - Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Sytuacja w Ukrainie zmienia się co godziny. Pamiętajcie o nich w swojej modlitwie. Wiele jest tam też par z DK. Wielu niewinnych ludzi cierpi prześladowanie przez władzę, która nadużywa siły wobec swoich obywateli. Niestety wielu też już ginie od kul. Kiedyś Józef Piłsudski powiedział "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy, nie ma wolnej Ukrainy bez wolnej Polski". Wspierajmy dążenia do wolności narodu ukraińskiego - jeśli nie materialnie - to przynajmniej w modlitwie.
27-01-2014

Marsz dla Życia w Waszyngtonie - Jarek Ślubowski DKS

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Ojciec Święty Franciszek poparł amerykański Marsz dla Życia. Papież napisał na Twitterze po angielsku i hiszpańsku "Łączę się w modlitwie z planowanym w Waszyngtonie 'Marszem dla Życia'. Niech Bóg nam pomoże szanować życie, zwłaszcza najbardziej kruche". Kilka dni temu na ulicach Waszyngtonu ok. 300 tysięcy obrońców życia maszerowało dla upamiętnienia smutnej rocznicy legalizacji w USA aborcji - uchwalonej 22 stycznia 1973 roku (sprawa Roe v. Wade ws. aborcji).
12-01-2014

12.01.2014 - Msza i opłatek w Katedrze - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
Podczas kazania ks. Abp Henryk Hoser nawiązywał do listu "Odpowiedzialność za drogę wiary chrzcielnej", który skierował do nas wszystkich. Mówił, iż poprzez chrzest widzimy Trójcę świętą. Chrzest Jezusa był uświęceniem wody chrzcielnej. Jezus prowadzi nas przez wodę tak jak słup ognia prowadził Izraelitów uciekających z Egiptu przed Faraonem. Jezusa widzimy w trzech postaciach - jako: Króla, Kapłana i Proroka.
09-12-2013

7.12.2013 - I Ty możesz ewangelizować - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
7 grudnia 2013 - na spotkanie DK i Odnowy w Duchu Świętym przybyło dość sporo uczestników. Pokrzepiający był to widok jak ramię w ramię te dwie wspólnoty zjednoczyły się w akcji ewangelizacji. Po mszy odprawianej przez ks. Darka rozpoczęliśmy spotkanie warsztatowe, podczas którego mieliśmy się dowiedzieć o co chodzi w tej akcji, zapewne część osób przyszła z pytaniami - czy ja się do tego nadaję, czy podołam? Już pierwsze wystąpienie Grzegorza rozwiało wiele wątpliwości, mówił nam o „Wielkim Nakazie Misyjnym”.
23-11-2013

21-22-23.11.2013 - Warsztaty dla małżonków za nami - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: Wydarzenia | Opublikował: J.Slubowski
W dniach 21-22-23 listopada nasza sala kurialna przy katedrze św. Floriana gościła małżeństwo Magdalenę i Piotra Ogrodowczyków. Podczas warsztatów zorganizowanych przez Domowy Kościół była mowa o "Tych sprawach .." Właściwie każde małżeństwo uczestniczące w tych warsztatach mogło znaleźć coś dla siebie, gdyż omawiane problemy dotyczyły dzieci i młodzieży w różnym wieku. Pewnie nie jedna para zadawała sobie w myślach pytania: Jakimi jesteśmy rodzicami ?

Strona 1 z 33  > >>