24-11-2016

Wirtualna Choinka 2016 - STARTUJEMY

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Już dziś ruszamy :-) Zapraszamy Cię na naszą stronę  http://www.wirtualnachoinka.net/ , strona trochę się zmieniła. Ale nie zmienił się cel akcji. Zapraszamy! Potrzebujemy Twojej pomocy.

Zachęcamy Was do wysłuchania nagrania z tego roku ks. Biskupa Marka Solarczyka oraz ks. Marka Sędka Moderatora Generalnego Ruchu Światło Życie. Zachęcamy też do obejrzenia klipu Arki Noego o Wirtualnej Choince.

Nasz najnowszy klip na temat ZBIÓRKI WĘGLA - obejrzyj i rozgrzej swoje serce.

3.Można kupić  prezent z listy dla dziecka lub potrzebującej rodziny.Może być to prezent niekoniecznie tylko od Ciebie, możesz zrobić z przyjaciółmi. Czy uda się nam przekazać ponad 1000 paczek?
2.Można zafundować rodzinie ciepło pochodzące z najwyższej jakości węgla. Wszystko dopasowane do Twojej kieszeni - można zafundować wiaderko, worek, taczkę lub tonę węgla ;) Czy uda się nam zebrać 100 ton węgla?
1.Można powiedzieć o Wirtualnej Choince jak największej liczbie osób. Przypomnij tym, którym już mówiłeś i powiedz nowym. Lajkuj, udostępniaj, ogłaszaj, rozsyłaj. W pracy, w szkole, na uczelni, wśród znajomych i rodziny. Pobij swój zeszłoroczny rekord ludzi wciągniętych do Wirtualnej Choinki. Start Czy uda się dostarczyć potrzebującym prezenty i węgiel zależy od Ciebie
16-11-2016

Akcja "Drenaż na drenaż"

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Z początkiem października rozpoczął się remont w Archiwum Głównym Ruchu Światło-Życie, mieszczącym się w domu ks. Wojciecha Danielskiego. Dom ten wymagał osuszenia i zabezpieczenia fundamentów. Wykonanie tych prac umożliwi przygotowanie nowego, większego magazynu archiwum. Archiwum posiada ponad tysiąc godzin nagrań z głosem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz materiały, które zostały wytworzone w ramach Ruchu Światło-Życie, np. przez drugiego moderatora krajowego ks. Wojciecha Danielskiego. W jego zasobie jest również ponad 10 tysięcy fotografii, ukazujących życie Ruchu i jego Założyciela. Cała dokumentacja aktowa to blisko 100 metrów bieżących materiałów. Więcej o akcji i możliwości wsparcia na stronie centralnej oraz na stronach diecezji lubelskiej.
02-11-2016

5.11.2016 - DWDD Filii Warszawskiej - Warszawa-Choszczówka

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
DWDD 2016 jesień - ChoszczówkaJesienny DWDD Filii Warszawskiej - Warszawa-Choszczówka, 5 listopada 2016. Wierność charyzmatowi oazy w kontekście Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Zgłoszenia najpóźniej do 3 listopada pod adresem mailowym: lapinskiirek@poczta.onet.pl, w sprawach pilnych tel. 691 025 535.  W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, diecezję i pełnioną diakonię oraz wybrać opcję: 1. nocleg piątek/sobota (z kolacją w piątek) + DWDD z kolacją, 2. nocleg piątek/sobota (z kolacją w piątek) + DWDD bez kolacji, 3. DWDD z kolacją, 4. DWDD bez kolacji Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
02-10-2016

Wspieraj oazę w Rwandzie

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Powieksz zaproszenie W sobotę 1.10 we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji, dwoje animatorów Ewelina i Szymon zostało posłanych podczas Oazy Modlitwy Szkoły Animatora na rekolekcje oazowe do Rwandy.
Pierwsze ziarna zostały zasiane w zeszłym roku. Okazało się, że warto kontynuować to dzieło na afrykańskiej ziemi. Tym razem rekolekcje, organizowane przez Fundację Salvatti.pl, odbędą się w dniach od 6 do 20 listopada, w Kinoni. Będzie w nich uczestniczyło ok. 50 osób. Chcemy im w tym pomóc i potrzebujemy do tego Twojej pomocy.
Ufunduj uczestnikowi oazy 1 dzień rekolekcji lub wpłać na ten cel dowolną kwotę.
Wyświetl plakat w powiększeniu.
26-09-2016

22.10.2016 - konferencja "Sex i pieniądze czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach"

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Pod adresem http://rezerwacja.kibicujrodzinie.pl ruszyła internetowa rezerwacja miejsc na spotkanie/konferencję/warsztat SEX i PIENIĄDZE czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach. 22 październik od godz.10 do godz.15 Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce, ul. Łukasińskiego 1/3 Zapraszamy - rejestrujcie się parami. Będzie trochę teorii i trochę praktyki oraz dużo konkretów co zrobić z tym czego się dowiecie. Będzie do nas mówił seksuolog, ekonomista, ksiądz i ludzie dla których wolontariat, służba czy diakonia to nie puste słowa. Święta Matko Tereso z Kalkuty Ciebie prosimy - módl się za nami.

19-09-2016

Fałszywy „znak pokoju” - podpisz się pod petycją - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Na stronie Citizego.org napisano - "Fałszywy „znak pokoju” – wyraź oburzenie wobec kampanii afirmującej postawy homoseksualne. Dwie uściśnięte dłonie: w jednej różaniec, na drugiej tęczowa opaska - tak wyglądają banery, które zawisły w całej Polsce w ramach akcji „Przekażmy sobie znak pokoju” organizowanej przez organizacje lgbt i wspierane patronatem medialnym przez środowiska tzw. „katolików otwartych”, jak „Tygodnik Powszechny”, „Więź”, „Znak”. Z pozoru może wydawać się to szlachetną akcją: wzajemny szacunek jest wartością z wszech miar pozytywną. Niestety kampania ta - wbrew ładnemu opakowaniu – jest agresją wobec Kościoła i służy do oswajania z grzechem". Zachęcamy do podpisania petycji. Więcej na stronie

04-09-2016

04.09.2016 - Powakacyjny Dzień Wspólnoty - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
4 września w słoneczne niedzielne popołudnie młodzież z Ruchu Światło Życie oraz małżeństwa z Domowego Kościoła spotkały się w Katedrze na powakacyjnym dniu wspólnoty. O 14 rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty. Były śpiewy i świadectwa młodych ludzi, którzy dzielili się doświadczeniem spotkania Boga w ich życiu. Następnie przyszedł czas na mszę św. Mszę koncelebrował ks. Jakub Kowalczyk a kazanie wygłosił ks. Piotr Urbanowski. Przed błogosławieństwem nastąpiło przekazanie posług nowym Parom Rejonowym Domowego Kościoła. Po mszy odbyły się spotkania w grupach rekolekcyjnych - można było też nabyć nowe śpiewniki Oazy oraz materiały formacyjne Ruchu.

Zapraszamy do wysłuchania kazania ks. Piotra oraz do galerii fotek z wydarzeń w Katedrze.

23-07-2016

Światowe Dni Młodzieży w naszej diecezji - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
XXXI Światowe Dni Młodzieży za nami. W niedzielę 31 lipca pożegnaliśmy Ojca Świętego Franciszka - odleciał z naszej ojczyzny myślę, że zbudowany świadectwem młodych ludzi, świadectwem narodu polskiego.Zapewne Ojciec Święty miał prawdziwy obraz naszego kraju - jednak pielgrzymi, którzy przybywali do Polski w wielu przypadkach mieli zafałszowany obraz naszego kraju. W Polsce wg mediów zagranicznych miał panować terror, ludzie innego koloru skóry mieli być prześladowani, bieda i nie ma co jeść - to nierzadkie obrazy Polski jakie roztaczane były przed przyjazdem młodych do kraju nad Wisłą. Jakże niesprawiedliwe i nieprawdziwe były to osądy i oceny pielgrzymi mogli się przekonać dość szybko na własne oczy. Zaskoczeni organizacją, gościnnością odwzajemniali się gospodarzom uśmiechem i radością, która emanowała od młodych na nas. Kliknij na WIĘCEJ aby przeczytać dalej.
14-06-2016

Diecezjalny Dzień Wspólnoty - 19.06.2016

Kategoria: Ogłoszenia moderatora | Opublikował: W.Bajdecki

Zapraszam wspólnoty młodzieżowe,  w najbliższą niedzielę, 19 czerwca na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, w parafii św. Marii Magdaleny, Warszawa-Ugory ul. Echa Leśne 2, 03-214 Warszawa

Plan Diecezjalnego Dnia Wspólnoty:

14:30   Zawiązanie wspólnoty i przygotowanie do Eucharystii
15:00  EUCHARYSTIA
16:00   Spotkania w grupach rekolekcyjnych

Z modlitwą,
ks. Piotr Urbanowski
moderator diecezjalny

Strona 1 z 40  > >>