18-03-2019

Wideokonferencja - świadectwo i ewangelizacja - zaczynamy już w środę

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W natłoku informacji często giną ważne wydarzenia dlatego zapraszamy na wideokonferencje GDZIE -  w Twoim domu KIEDY -  środa godz.21.00  Kliknij poniższy link i wejdź:  dk.kibicujrodzinie.pl
Zapraszamy wszystkich będących w DK na cykl wideokonferencji.Chcemy już w najbliższą środę o godz. 21.00 dotrzeć bezpośrednio do Waszych domów z informacją o wydarzeniach z udziałem naszej Wspólnoty. Będziemy mówili o LGBT, świadectwie i naszym udziale w ewangelizacji, bo świadectwo i ewangelizacja to nie tylko piękna idea, ale konkretna możliwość pokazania, że Jezus Chrystus żyje i jest obecny w Twoim życiu. Nie pozostań obojętny. Do zobaczenia w środę w Twoim domu o godz. 21:00 dk.kibicujrodzinie.pl Wojsko Gedeona to nie armia rezerwistów, ale oddziały szybkiego reagowania. Wielki Post to dobry czas, żeby popracować nad Swoją kondycją duchową.
07-03-2019

Niedzielna formacja - zapraszamy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
„Niedzielna formacja” - marzec 2018/2019, parafia św. Patryka w Warszawie. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin we współpracy z parafią św. Patryka w Warszawie zapraszają na "Niedzielną formację". W poszczególne niedziele każdego miesiąca spotkania przeznaczone są dla różnych grup:
  • w pierwszą niedzielę: szkoła dla małżeństw
  • w drugą: szkoła modlitwy
  • w trzecią: szkoła dla żyjących w trudnych związkach
  • w czwartą: szkoła dla narzeczonych i singli

Konferencje odbywają się w parafii św. Patryka w Warszawie przy ul. Tadeusza Rechniewskiego 14 o godz. 19:00. Spotkania prowadzą ks. Marek Kruszewski, ks. Robert Wielądek oraz małżeństwa z Domowego Kościoła.

07-03-2019

13.03.2019 - Wieczór Ciszy u Świętej Rodziny

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Parafia Świętej Rodziny na Zaciszu zaprasza na „Wieczory ciszy”. Spotkania są okazją do modlitwy, spotkania z Bogiem i z samym sobą. Prowadzenie: ksiądz Robert Wielądek. Wieczory ciszy u Świętej Rodziny - 13 marca 2019 roku, ul. Rozwadowska 9/11
03-01-2019

6,13,20,27.01.2019 - Niedzielna Formacja u św. Patryka na Gocławiu

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy na spotkania formacyjne w parafii św. Patryka na Gocławiu. Jak dojechać - LINK?

Szczegóły i tematy styczniowe w załączniku.

03-01-2019

13.01.2019 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty - msza, opłatek i bilety na Bal DK

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Diecezjalny Dzień Wspólnoty: Serdecznie zapraszamy 13 stycznia w Niedzielę Chrztu Pańskiego na Diecezjalny Dzień Wspólnoty do naszej Katedry Św. Michała Arch, i Św. Floriana M. Niedziela ta jest świętem patronalnym całego Ruchu Światło-Życie. Chcemy spędzić ten czas razem z księdzem biskupem Ordynariuszem Romualdem Kamińskim – podzielić się opłatkiem i porozmawiać.  Plan: 14.30 Zawiązanie Wspólnoty , 15.00 Wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa Romualda Kamińskiego 16.00 Spotkanie opłatkowe

Na tym spotkaniu będzie można nabyć zaproszenie na bezalkoholowy Diecezjalny Bal Dorosłych Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w dniu 19 stycznia 2019 roku w Wołominie.
Cena biletu: 270 zł od pary (135 zł od osoby). Zobaczcie jak było w zeszłym roku...LINK
Zapraszamy!

14-12-2018

ks. Jakub Kowalczyk Moderatorem Diecezjalnym DK

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Z radością informujemy, że decyzją ks.Biskupa Romualda Kamińskiego ks.Jakub Kowalczyk został mianowany na kolejną trzy letnią kadencję Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła w Diecezji Warszawsko-Praskiej.Księdzu Moderatorowi życzymy wielu łask i światła Ducha Świętego i obiecujemy modlitwę w Jego intencji, o co Was wszystkich również prosimy. Jezus jest Panem!

Asia i Wojtek Gniewosz  para diecezjalna

14-12-2018

Ostatnia chwila by zostać świętym Mikołajem

Kategoria: WPraga | Opublikował: P.Kalbarczyk
Drodzy Oazowicze,  naprawdę wielkie i piękne dzieło powstało w naszej diecezji dzięki Ruchowi Światło-Życie. Wirtualna Choinka pomogła już ponad 5 tysiącom dzieci i zebrała w sumie 250 ton węgla dla potrzebujących rodzin. Nie jesteśmy w tym dziele sami - do pomocy włączyły się inne fundacje, Caritas, media, szkoły, Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda i wiele, wiele ludzi dobrej woli.
12-12-2018

Wirtualna Choinka 2018 - z Parą Prezydencką

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Akcja Wirtualnej Choinki rozwija się z roku na rok coraz lepiej. Zobaczcie jak w tym roku Para Prezydencka włączyła się w akcję - LINK.

Wirtualna Choinka powstała z potrzeby serca członków Ruchu Światło Życie naszej diecezji i stoi na stronie www.wirtualnachoinka.pl. Ksiądz biskup Marek Solarczyk pięknie o tym mówi https://youtu.be/ilvULQpaLd4 W tej akcji nie chodzi o wielkie i drogie prezenty ale o  prawdziwą radość Bożego Narodzenia. Najlepiej opisują to słowa piosenki podarowanej nam przez Arkę Noego „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, co prezenty ludziom rozdaje”. Dziś oprócz prezentów wiele rodzin i osób starszych potrzebuje ciepła, które mogą otrzymać dzięki Wam. Poświęć 15 sekund https://15sekund.wirtualnachoinka.pl/i wybierz jak chcesz pomóc. Zapraszamy do udziału całe kręgi, wspólnoty. Każdy prezent, każda złotówka wpłacona na zakup węgla jest wielką radością dla potrzebujących, również tych z naszego Ruchu. Zostało jeszcze 66 prezentów!

W najbliższą sobotę będziemy pakować węgiel - zapraszamy Panów do pomocy początek godz. 9:00 Brzeziny 17a, 05-075 Halinów,Trasa nr 2.

07-11-2018

22-24.11.2018 - Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie 2018

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Dużymi krokami zbliżają się kolejne Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie 2018. Zapraszamy więc wszystkich serdecznie; tegoroczne konferencje mają temat : KRYZYS? Może być tylko lepiej - Czyli co ma zrobić małżeństwo na zakręcie. Prelegentem będzie: o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin. Termin: 22, 23, 24 listopada 2018 - czwartek, piątek, sobota, godz. 19:00 – 21:00 Miejsce: Katedra św. Floriana przy ul Floriańskiej (przy „miśkach”) Na początek link do konferencji prelegenta „na zachętę”  https://www.youtube.com/watch?v=VGOlWKkwuhE Dlaczego nie potrafimy ze sobą rozmawiać?  https://www.youtube.com/watch?v=5WBSdl35TTI Uczestnictwo w Warsztatach będzie jak zawsze BEZPŁATNE, Prosimy o zarejestrowanie swojego uczestnictwa na stronie poprzez kliknięcie na baner. WAŻNA informacja dla Rodziców którzy w nie mają z kim zostawić swoich pociech zapewnimy, w miarę naszych możliwości :) opiekę waszym pociechom w czasie trwania rekolekcji. POBIERZ PLAKAT.

Strona 1 z 45  > >>