02-10-2016

Wspieraj oazę w Rwandzie

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Powieksz zaproszenie W sobotę 1.10 we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji, dwoje animatorów Ewelina i Szymon zostało posłanych podczas Oazy Modlitwy Szkoły Animatora na rekolekcje oazowe do Rwandy.
Pierwsze ziarna zostały zasiane w zeszłym roku. Okazało się, że warto kontynuować to dzieło na afrykańskiej ziemi. Tym razem rekolekcje, organizowane przez Fundację Salvatti.pl, odbędą się w dniach od 6 do 20 listopada, w Kinoni. Będzie w nich uczestniczyło ok. 50 osób. Chcemy im w tym pomóc i potrzebujemy do tego Twojej pomocy.
Ufunduj uczestnikowi oazy 1 dzień rekolekcji lub wpłać na ten cel dowolną kwotę.
Wyświetl plakat w powiększeniu.
26-09-2016

22.10.2016 - konferencja "Sex i pieniądze czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach"

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Pod adresem http://rezerwacja.kibicujrodzinie.pl ruszyła internetowa rezerwacja miejsc na spotkanie/konferencję/warsztat SEX i PIENIĄDZE czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach. 22 październik od godz.10 do godz.15 Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce, ul. Łukasińskiego 1/3 Zapraszamy - rejestrujcie się parami. Będzie trochę teorii i trochę praktyki oraz dużo konkretów co zrobić z tym czego się dowiecie. Będzie do nas mówił seksuolog, ekonomista, ksiądz i ludzie dla których wolontariat, służba czy diakonia to nie puste słowa. Święta Matko Tereso z Kalkuty Ciebie prosimy - módl się za nami.

19-09-2016

Fałszywy „znak pokoju” - podpisz się pod petycją - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Na stronie Citizego.org napisano - "Fałszywy „znak pokoju” – wyraź oburzenie wobec kampanii afirmującej postawy homoseksualne. Dwie uściśnięte dłonie: w jednej różaniec, na drugiej tęczowa opaska - tak wyglądają banery, które zawisły w całej Polsce w ramach akcji „Przekażmy sobie znak pokoju” organizowanej przez organizacje lgbt i wspierane patronatem medialnym przez środowiska tzw. „katolików otwartych”, jak „Tygodnik Powszechny”, „Więź”, „Znak”. Z pozoru może wydawać się to szlachetną akcją: wzajemny szacunek jest wartością z wszech miar pozytywną. Niestety kampania ta - wbrew ładnemu opakowaniu – jest agresją wobec Kościoła i służy do oswajania z grzechem". Zachęcamy do podpisania petycji. Więcej na stronie

04-09-2016

04.09.2016 - Powakacyjny Dzień Wspólnoty - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
4 września w słoneczne niedzielne popołudnie młodzież z Ruchu Światło Życie oraz małżeństwa z Domowego Kościoła spotkały się w Katedrze na powakacyjnym dniu wspólnoty. O 14 rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty. Były śpiewy i świadectwa młodych ludzi, którzy dzielili się doświadczeniem spotkania Boga w ich życiu. Następnie przyszedł czas na mszę św. Mszę koncelebrował ks. Jakub Kowalczyk a kazanie wygłosił ks. Piotr Urbanowski. Przed błogosławieństwem nastąpiło przekazanie posług nowym Parom Rejonowym Domowego Kościoła. Po mszy odbyły się spotkania w grupach rekolekcyjnych - można było też nabyć nowe śpiewniki Oazy oraz materiały formacyjne Ruchu.

Zapraszamy do wysłuchania kazania ks. Piotra oraz do galerii fotek z wydarzeń w Katedrze.

23-07-2016

Światowe Dni Młodzieży w naszej diecezji - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
XXXI Światowe Dni Młodzieży za nami. W niedzielę 31 lipca pożegnaliśmy Ojca Świętego Franciszka - odleciał z naszej ojczyzny myślę, że zbudowany świadectwem młodych ludzi, świadectwem narodu polskiego.Zapewne Ojciec Święty miał prawdziwy obraz naszego kraju - jednak pielgrzymi, którzy przybywali do Polski w wielu przypadkach mieli zafałszowany obraz naszego kraju. W Polsce wg mediów zagranicznych miał panować terror, ludzie innego koloru skóry mieli być prześladowani, bieda i nie ma co jeść - to nierzadkie obrazy Polski jakie roztaczane były przed przyjazdem młodych do kraju nad Wisłą. Jakże niesprawiedliwe i nieprawdziwe były to osądy i oceny pielgrzymi mogli się przekonać dość szybko na własne oczy. Zaskoczeni organizacją, gościnnością odwzajemniali się gospodarzom uśmiechem i radością, która emanowała od młodych na nas. Kliknij na WIĘCEJ aby przeczytać dalej.
14-06-2016

Diecezjalny Dzień Wspólnoty - 19.06.2016

Kategoria: Ogłoszenia moderatora | Opublikował: W.Bajdecki

Zapraszam wspólnoty młodzieżowe,  w najbliższą niedzielę, 19 czerwca na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, w parafii św. Marii Magdaleny, Warszawa-Ugory ul. Echa Leśne 2, 03-214 Warszawa

Plan Diecezjalnego Dnia Wspólnoty:

14:30   Zawiązanie wspólnoty i przygotowanie do Eucharystii
15:00  EUCHARYSTIA
16:00   Spotkania w grupach rekolekcyjnych

Z modlitwą,
ks. Piotr Urbanowski
moderator diecezjalny

14-06-2016

Rekolekcje 2016 - miejsca

Kategoria: Rekolekcje | Opublikował: W.Bajdecki

Uwaga. W związku z dużą liczbą uczestników nastąpiły zmiany miejsc w 2 turnusie.

Tegoroczne rekolekcje wakacyjne odbędą się w następujących terminach i miejscach:

I turnus – 1-17 VII II turnus – 5-21 VIII 21-30 VIII
ODB - Szczawa
OND - Stronie
OND - Lubomierz
1st ONŻ - Kłodne
1st ONŻ - Świdnik (koło Łukowicy)
2st ONŻ - Łukowica
3st ONŻ - Przemyśl
OND - Stronie
1st ONŻ - Łukowica -> Kiczory
1st ONŻ - Szczawa
2st ONŻ - Kłodne
2st ONŻ - Łukowica
3st ONŻ - Przemyśl
KODA - Przemyśl
13-06-2016

12.06.2016 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W niedzielę 12 czerwca br. odbył się na Pl. Szembeka w Warszawie w Parafii p.w. Najczystszego Serca Maryi ul. Chłopickiego 2 Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Podczas mszy ks. Abp. Henryk Hoser SAC wskazywał, że świątynia tętni dziś życiem i młodością. Faktycznie takiego oblężenia dziećmi dawno na dniu wspólnoty nie było w naszej diecezji. Ks. Abp. Wskazywał, że dzieci są przyszłością a ich rodzice dokonali swoistej projekcji przyszłości, żyją przyszłością a nie nostalgią tego co było. W kolejnych słowach mówił, iż członkowie DK są wrażliwi na Słowo Boże – żyją tym Słowem i Pismem Świętym. Abp. mówił o słowach św. Augustyna -  człowiek i o grzesznik to niejako dwie rzeczy – pierwszą z nich uczynił Pan Bóg na Swoje podobieństwo i dał mu całe dobro – drugiego twórcą jest sam człowiek ze swoimi grzechami. Św. Augustyn mówi Zgładź to co uczyniłeś aby Pan Bóg ocalił to co uczynił sam Bóg.  Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych czynów. Usłyszeliśmy też fragmenty z wywiadu zamieszczonego w najnowszym tygodniku „Idziemy” z aktorem Radosławem Pazurą - o jego małżeństwie z Dorotą także aktorką - o ich punkcie błądzenia, gdy żyli wspólnie w konkubinacie przez 13 lat. Wypadek samochodowy sprawił, że spojrzeli na nowo na siebie i zakochali się w sobie – co ważne nawrócili się - oddali się Jezusowi i zaczęli żyć od nowa – wszystko uległo diametralnej zmianie. Kończąc kazanie Ks. Abp. Henryk Hoser przywołał słowa św. Pawła, który w liście do Efejzan rozdz. 5 pisze, że sakrament małżeństwa jest takim samym przymierzem jak Jezusa i Kościoła. Jezus nigdy Kościoła nie zdradził i go nie opuścił go. Podczas mszy do wspólnoty Domowego Kościoła przystąpiło 107 par małżonków. Pary prowadzące rekolekcje i para przejmująca rejon otrzymały z rąk Ks. Abp. świece. Po mszy była katecheza i wspólna modlitwa uwielbienia prowadzona przez naszego moderatora DK ks. Jakuba Kowalczyka. Na uwagę i pochwałę zasługuje Diakonia Wychowawcza która podczas DDW opiekowała się dużą liczbą dzieci. Działo się wiele, były konkursy, gry i zabawy.

Zapraszamy do galerii foto z DDW oraz do obejrzenia filmów-klipów z kazaniem Ks. Abp. Henryka Hosera oraz uroczystości wstąpienia 107 par małżonków do DK. Przekazanie przez Ks. Abp. świec parom prowadzącym rekolekcje. Katecheza i modlitwa uwielbienia. Pieśn "W Tobie jest światło".

11-05-2016

Sesja Szkoły Modlitwy i czuwanie przed Zesłaniem Ducha św.

Kategoria: Zaproszenia | Opublikował: W.Bajdecki
Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. (Rz 8, 29)

Zapraszamy na sesję Szkoły Modlitwy, na której zajmiemy się zagadnieniem modlitwy w Duchu Świętym: co to znaczy, że Duch Święty modli się w nas i jak to robi. Czyli będzie o słuchaniu sercem, dziecięcej ufności i posłuszeństwie, o darach i charyzmatach Ducha Świętego.

Strona 1 z 39  > >>