16-01-2017

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: 18-25 stycznia 2017

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki

Hasłem tygodnia modlitw jest "Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas" (por. 2 Kor 5,14-20)

Wydarzeniem centralnym będą Nieszpory w niedzielę 22 stycznia o godzinie 16 w naszej Katedrze św. Floriana, ul. Floriańska, do udziału w których zachęcał nas ks. bp Marek Solarczyk podczas dnia wspólnoty 8 stycznia.

16-01-2017

Zaproszenie na sesję Szkoły Modlitwy

Kategoria: Modlitwa | Opublikował: W.Bajdecki

Diecezjalna Diakonia modlitwy zaprasza na styczniową sesję Szkoły Modlitwy.
21 stycznia (sobota) w godzinach godzina 13:00-19:00 w parafii św. Izydora w Markach ul. Piłsudskiego 93
Zapraszamy również osoby niezwiązane z Ruchem.

08-01-2017

8.01.2017 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Jarek Ślubowski

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W mroźne niedzielne popołudnie spotkaliśmy się jak co roku w naszej parafii-matce czyli Katedrze na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło Życie. W tym roku było nietypowo gdyż nie było zawiązania wspólnoty RŚŻ przeprowadzonej przez nasz Ruch tylko część tą poprowadziła Wspólnota "Jezus na stadionie". Posłuchajcie fragmentu z tej konferencji. Po konferencji tej wspólnoty rozpocząła się wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp. Marka Solarczyka. Zapraszamy do wysłuchania słów ks. Bp. z kazania. Po mszy spotkaliśmy się w sali kurialnej by po słowie ks. Moderatora Piotra Urbanowskiego połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzeń tego dnia.
11-12-2016

Nowa inicjatywa w naszej Diecezji - Modlitwa za kapłanów

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Modlitwa za kapłanów. Rusza nowa inicjatywa modlitewna dla członków ruchu Światło-Życie i nie tylko. Modlitwa za Kapłanów. Kogo otaczać modlitwą, jak nie swojego pasterza? Na RDW otrzymacie obrazki Jezusa Dobrego Pasterza. Zachęcamy małżeństwa z DK i młodzież oazową do uczestnictwa w Rejonowym Dniu Wspólnoty. Czytaj więcej… Zapisz się do modlitwy różańcowej 24/7

Posłuchaj, Pasterzu Izraela,
Ty, co jak trzodę wiedziesz ród Józefa.
Ty, który zasiadasz nad cherubami, zabłyśnij, Ps 80,2

24-11-2016

Wirtualna Choinka 2016 - STARTUJEMY

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Już dziś ruszamy :-) Zapraszamy Cię na naszą stronę  http://www.wirtualnachoinka.net/ , strona trochę się zmieniła. Ale nie zmienił się cel akcji. Zapraszamy! Potrzebujemy Twojej pomocy.

Zachęcamy Was do wysłuchania nagrania z tego roku ks. Biskupa Marka Solarczyka oraz ks. Marka Sędka Moderatora Generalnego Ruchu Światło Życie. Zachęcamy też do obejrzenia klipu Arki Noego o Wirtualnej Choince.

Nasz najnowszy klip na temat ZBIÓRKI WĘGLA - obejrzyj i rozgrzej swoje serce.

3.Można kupić  prezent z listy dla dziecka lub potrzebującej rodziny.Może być to prezent niekoniecznie tylko od Ciebie, możesz zrobić z przyjaciółmi. Czy uda się nam przekazać ponad 1000 paczek?
2.Można zafundować rodzinie ciepło pochodzące z najwyższej jakości węgla. Wszystko dopasowane do Twojej kieszeni - można zafundować wiaderko, worek, taczkę lub tonę węgla ;) Czy uda się nam zebrać 100 ton węgla?
1.Można powiedzieć o Wirtualnej Choince jak największej liczbie osób. Przypomnij tym, którym już mówiłeś i powiedz nowym. Lajkuj, udostępniaj, ogłaszaj, rozsyłaj. W pracy, w szkole, na uczelni, wśród znajomych i rodziny. Pobij swój zeszłoroczny rekord ludzi wciągniętych do Wirtualnej Choinki. Start Czy uda się dostarczyć potrzebującym prezenty i węgiel zależy od Ciebie
16-11-2016

Akcja "Drenaż na drenaż"

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Z początkiem października rozpoczął się remont w Archiwum Głównym Ruchu Światło-Życie, mieszczącym się w domu ks. Wojciecha Danielskiego. Dom ten wymagał osuszenia i zabezpieczenia fundamentów. Wykonanie tych prac umożliwi przygotowanie nowego, większego magazynu archiwum. Archiwum posiada ponad tysiąc godzin nagrań z głosem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz materiały, które zostały wytworzone w ramach Ruchu Światło-Życie, np. przez drugiego moderatora krajowego ks. Wojciecha Danielskiego. W jego zasobie jest również ponad 10 tysięcy fotografii, ukazujących życie Ruchu i jego Założyciela. Cała dokumentacja aktowa to blisko 100 metrów bieżących materiałów. Więcej o akcji i możliwości wsparcia na stronie centralnej oraz na stronach diecezji lubelskiej.
02-11-2016

5.11.2016 - DWDD Filii Warszawskiej - Warszawa-Choszczówka

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
DWDD 2016 jesień - ChoszczówkaJesienny DWDD Filii Warszawskiej - Warszawa-Choszczówka, 5 listopada 2016. Wierność charyzmatowi oazy w kontekście Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Zgłoszenia najpóźniej do 3 listopada pod adresem mailowym: lapinskiirek@poczta.onet.pl, w sprawach pilnych tel. 691 025 535.  W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, diecezję i pełnioną diakonię oraz wybrać opcję: 1. nocleg piątek/sobota (z kolacją w piątek) + DWDD z kolacją, 2. nocleg piątek/sobota (z kolacją w piątek) + DWDD bez kolacji, 3. DWDD z kolacją, 4. DWDD bez kolacji Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
02-10-2016

Wspieraj oazę w Rwandzie

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Powieksz zaproszenie W sobotę 1.10 we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji, dwoje animatorów Ewelina i Szymon zostało posłanych podczas Oazy Modlitwy Szkoły Animatora na rekolekcje oazowe do Rwandy.
Pierwsze ziarna zostały zasiane w zeszłym roku. Okazało się, że warto kontynuować to dzieło na afrykańskiej ziemi. Tym razem rekolekcje, organizowane przez Fundację Salvatti.pl, odbędą się w dniach od 6 do 20 listopada, w Kinoni. Będzie w nich uczestniczyło ok. 50 osób. Chcemy im w tym pomóc i potrzebujemy do tego Twojej pomocy.
Ufunduj uczestnikowi oazy 1 dzień rekolekcji lub wpłać na ten cel dowolną kwotę.
Wyświetl plakat w powiększeniu.
26-09-2016

22.10.2016 - konferencja "Sex i pieniądze czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach"

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski

Pod adresem http://rezerwacja.kibicujrodzinie.pl ruszyła internetowa rezerwacja miejsc na spotkanie/konferencję/warsztat SEX i PIENIĄDZE czyli jak rozmawiać z dziećmi o tych sprawach. 22 październik od godz.10 do godz.15 Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce, ul. Łukasińskiego 1/3 Zapraszamy - rejestrujcie się parami. Będzie trochę teorii i trochę praktyki oraz dużo konkretów co zrobić z tym czego się dowiecie. Będzie do nas mówił seksuolog, ekonomista, ksiądz i ludzie dla których wolontariat, służba czy diakonia to nie puste słowa. Święta Matko Tereso z Kalkuty Ciebie prosimy - módl się za nami.

Strona 1 z 40  > >>