25-08-2016

4.09.2016 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty (DDW) - Katedra

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Zapraszamy na Diecezjalny Dzień Wspólnoty do Katedry ( ul. Floriańska  3 ) , który odbędzie się  w dniu  4.09.2016 ( niedziela)
Program:
14.00     zawiązanie wspólnoty i przygotowanie do Eucharystii

15.00     Eucharystia
16.00     Spotkania w grupach rekolekcyjnych
23-07-2016

Światowe Dni Młodzieży w naszej diecezji - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
XXXI Światowe Dni Młodzieży za nami. W niedzielę 31 lipca pożegnaliśmy Ojca Świętego Franciszka - odleciał z naszej ojczyzny myślę, że zbudowany świadectwem młodych ludzi, świadectwem narodu polskiego.Zapewne Ojciec Święty miał prawdziwy obraz naszego kraju - jednak pielgrzymi, którzy przybywali do Polski w wielu przypadkach mieli zafałszowany obraz naszego kraju. W Polsce wg mediów zagranicznych miał panować terror, ludzie innego koloru skóry mieli być prześladowani, bieda i nie ma co jeść - to nierzadkie obrazy Polski jakie roztaczane były przed przyjazdem młodych do kraju nad Wisłą. Jakże niesprawiedliwe i nieprawdziwe były to osądy i oceny pielgrzymi mogli się przekonać dość szybko na własne oczy. Zaskoczeni organizacją, gościnnością odwzajemniali się gospodarzom uśmiechem i radością, która emanowała od młodych na nas. Kliknij na WIĘCEJ aby przeczytać dalej.
14-06-2016

Diecezjalny Dzień Wspólnoty - 19.06.2016

Kategoria: Ogłoszenia moderatora | Opublikował: W.Bajdecki

Zapraszam wspólnoty młodzieżowe,  w najbliższą niedzielę, 19 czerwca na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, w parafii św. Marii Magdaleny, Warszawa-Ugory ul. Echa Leśne 2, 03-214 Warszawa

Plan Diecezjalnego Dnia Wspólnoty:

14:30   Zawiązanie wspólnoty i przygotowanie do Eucharystii
15:00  EUCHARYSTIA
16:00   Spotkania w grupach rekolekcyjnych

Z modlitwą,
ks. Piotr Urbanowski
moderator diecezjalny

14-06-2016

Rekolekcje 2016 - miejsca

Kategoria: Rekolekcje | Opublikował: W.Bajdecki

Uwaga. W związku z dużą liczbą uczestników nastąpiły zmiany miejsc w 2 turnusie.

Tegoroczne rekolekcje wakacyjne odbędą się w następujących terminach i miejscach:

I turnus – 1-17 VII II turnus – 5-21 VIII 21-30 VIII
ODB - Szczawa
OND - Stronie
OND - Lubomierz
1st ONŻ - Kłodne
1st ONŻ - Świdnik (koło Łukowicy)
2st ONŻ - Łukowica
3st ONŻ - Przemyśl
OND - Stronie
1st ONŻ - Łukowica -> Kiczory
1st ONŻ - Szczawa
2st ONŻ - Kłodne
2st ONŻ - Łukowica
3st ONŻ - Przemyśl
KODA - Przemyśl
13-06-2016

12.06.2016 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Ula i Jarek Ślubowscy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W niedzielę 12 czerwca br. odbył się na Pl. Szembeka w Warszawie w Parafii p.w. Najczystszego Serca Maryi ul. Chłopickiego 2 Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Podczas mszy ks. Abp. Henryk Hoser SAC wskazywał, że świątynia tętni dziś życiem i młodością. Faktycznie takiego oblężenia dziećmi dawno na dniu wspólnoty nie było w naszej diecezji. Ks. Abp. Wskazywał, że dzieci są przyszłością a ich rodzice dokonali swoistej projekcji przyszłości, żyją przyszłością a nie nostalgią tego co było. W kolejnych słowach mówił, iż członkowie DK są wrażliwi na Słowo Boże – żyją tym Słowem i Pismem Świętym. Abp. mówił o słowach św. Augustyna -  człowiek i o grzesznik to niejako dwie rzeczy – pierwszą z nich uczynił Pan Bóg na Swoje podobieństwo i dał mu całe dobro – drugiego twórcą jest sam człowiek ze swoimi grzechami. Św. Augustyn mówi Zgładź to co uczyniłeś aby Pan Bóg ocalił to co uczynił sam Bóg.  Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych czynów. Usłyszeliśmy też fragmenty z wywiadu zamieszczonego w najnowszym tygodniku „Idziemy” z aktorem Radosławem Pazurą - o jego małżeństwie z Dorotą także aktorką - o ich punkcie błądzenia, gdy żyli wspólnie w konkubinacie przez 13 lat. Wypadek samochodowy sprawił, że spojrzeli na nowo na siebie i zakochali się w sobie – co ważne nawrócili się - oddali się Jezusowi i zaczęli żyć od nowa – wszystko uległo diametralnej zmianie. Kończąc kazanie Ks. Abp. Henryk Hoser przywołał słowa św. Pawła, który w liście do Efejzan rozdz. 5 pisze, że sakrament małżeństwa jest takim samym przymierzem jak Jezusa i Kościoła. Jezus nigdy Kościoła nie zdradził i go nie opuścił go. Podczas mszy do wspólnoty Domowego Kościoła przystąpiło 107 par małżonków. Pary prowadzące rekolekcje i para przejmująca rejon otrzymały z rąk Ks. Abp. świece. Po mszy była katecheza i wspólna modlitwa uwielbienia prowadzona przez naszego moderatora DK ks. Jakuba Kowalczyka. Na uwagę i pochwałę zasługuje Diakonia Wychowawcza która podczas DDW opiekowała się dużą liczbą dzieci. Działo się wiele, były konkursy, gry i zabawy.

Zapraszamy do galerii foto z DDW oraz do obejrzenia filmów-klipów z kazaniem Ks. Abp. Henryka Hosera oraz uroczystości wstąpienia 107 par małżonków do DK. Przekazanie przez Ks. Abp. świec parom prowadzącym rekolekcje. Katecheza i modlitwa uwielbienia. Pieśn "W Tobie jest światło".

11-05-2016

Sesja Szkoły Modlitwy i czuwanie przed Zesłaniem Ducha św.

Kategoria: Zaproszenia | Opublikował: W.Bajdecki

Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. (Rz 8, 29)

Zapraszamy na sesję Szkoły Modlitwy, na której zajmiemy się zagadnieniem modlitwy w Duchu Świętym: co to znaczy, że Duch Święty modli się w nas i jak to robi. Czyli będzie o słuchaniu sercem, dziecięcej ufności i posłuszeństwie, o darach i charyzmatach Ducha Świętego.

01-05-2016

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - od 6 maja

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W piątek 6 maja rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na stronie diakonii modlitwy zamieszczamy dwa konspekty nowenny i czuwania w wigilię uroczystości, pomocne do zorganizowania nabożeństw w parafii, jak i pogłębienia osobistego przeżycia tego czasu. Zachęcamy do modlitwy i organizacji nowenny w Waszych parafiach. Szczegóły TUTAJ.
27-04-2016

Konkurs na film krótkometrażowy promujący dzieło ks. Franciszka Blachnickiego

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Zadaniem uczestników Konkursu jest ujęcie treści promujących osobę ks. Franciszka Blachnickiego i/lub Ruch Światło-Życie w najwyższej jakości formie audiowizualnej dostosowanej do percepcji odbiorców. Docelowymi odbiorcami konkursowych filmów mają być osoby młode (gimnazjaliści i licealiści), którzy nie znają Ruchu Światło-Życie i postaci ks. Blachnickiego.
26-04-2016

15.05.2016 - Marsz dla Życia i Rodziny - Ula i Jarek Ślubowcy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
„Każde życie jest bezcenne!” – to hasło organizowanych już po raz jedenasty Marszów dla Życia i Rodziny. W tym roku spotkamy się na ulicach polskich miast 15 maja, aby domagać się pełnej ochrony życia człowieka, na każdym etapie jego rozwoju. Zapraszamy małżeństwa DK na Marsz dla Życia i Rodziny. Zaproście swoich znajomych, rodziny, zaproście księży i proboszczów - idźmy razem już po raz jedenasty. Zobaczcie jak to było w poprzednich latach: Marsz 2014, Marsz 2013Marsz 2012Marsz 2011Marsz 2010Marsz 2009 . Poniżej zamieszczamy informacje organizacyjne.

Start: 12.45, Pomnik Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Staszica. Dalej idziemy ulicami: Krakowskie Przedmieście, Karową, Browarną do Parku Kazimierzowskiego

Finał: Piknik w Parku Kazimierzowskim (ul. Browarna) około godziny 13:30

Atrakcje pikniku: konkursy z nagrodami, malowanie buziek, stanowisko eksperymentów, warsztaty naukowe, zabawy integracyjne, tańce, rodzinny quiz, duże bańki mydlane, dmuchana zjeżdżalnia

Strona 1 z 39  > >>