11-05-2016

Sesja Szkoły Modlitwy i czuwanie przed Zesłaniem Ducha św.

Kategoria: Zaproszenia | Opublikował: W.Bajdecki
Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. (Rz 8, 29)

Zapraszamy na sesję Szkoły Modlitwy, na której zajmiemy się zagadnieniem modlitwy w Duchu Świętym: co to znaczy, że Duch Święty modli się w nas i jak to robi. Czyli będzie o słuchaniu sercem, dziecięcej ufności i posłuszeństwie, o darach i charyzmatach Ducha Świętego.

01-05-2016

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - od 6 maja

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W piątek 6 maja rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na stronie diakonii modlitwy zamieszczamy dwa konspekty nowenny i czuwania w wigilię uroczystości, pomocne do zorganizowania nabożeństw w parafii, jak i pogłębienia osobistego przeżycia tego czasu. Zachęcamy do modlitwy i organizacji nowenny w Waszych parafiach. Szczegóły TUTAJ.
27-04-2016

Konkurs na film krótkometrażowy promujący dzieło ks. Franciszka Blachnickiego

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki
Zadaniem uczestników Konkursu jest ujęcie treści promujących osobę ks. Franciszka Blachnickiego i/lub Ruch Światło-Życie w najwyższej jakości formie audiowizualnej dostosowanej do percepcji odbiorców. Docelowymi odbiorcami konkursowych filmów mają być osoby młode (gimnazjaliści i licealiści), którzy nie znają Ruchu Światło-Życie i postaci ks. Blachnickiego.
26-04-2016

15.05.2016 - Marsz dla Życia i Rodziny - Ula i Jarek Ślubowcy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
„Każde życie jest bezcenne!” – to hasło organizowanych już po raz jedenasty Marszów dla Życia i Rodziny. W tym roku spotkamy się na ulicach polskich miast 15 maja, aby domagać się pełnej ochrony życia człowieka, na każdym etapie jego rozwoju. Zapraszamy małżeństwa DK na Marsz dla Życia i Rodziny. Zaproście swoich znajomych, rodziny, zaproście księży i proboszczów - idźmy razem już po raz jedenasty. Zobaczcie jak to było w poprzednich latach: Marsz 2014, Marsz 2013Marsz 2012Marsz 2011Marsz 2010Marsz 2009 . Poniżej zamieszczamy informacje organizacyjne.

Start: 12.45, Pomnik Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Staszica. Dalej idziemy ulicami: Krakowskie Przedmieście, Karową, Browarną do Parku Kazimierzowskiego

Finał: Piknik w Parku Kazimierzowskim (ul. Browarna) około godziny 13:30

Atrakcje pikniku: konkursy z nagrodami, malowanie buziek, stanowisko eksperymentów, warsztaty naukowe, zabawy integracyjne, tańce, rodzinny quiz, duże bańki mydlane, dmuchana zjeżdżalnia

23-04-2016

24.04.2016 - XI Marsz Świętości Życia - zapraszamy

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
W najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, ulicami Warszawy przejdzie XI Marsz Świętości Życia.

Marsz będzie publicznym opowiedzeniem się po stronie życia! Przede wszystkim będzie to czas żarliwej modlitwy do Bożego Miłosierdzia!

Spotkajmy się wszyscy na Mszy św. o godz. 11.00 w katedrze św. Michała i św. Floriana. Po Mszy przejdziemy z modlitwą na Plac Zamkowy i dalej do bazyliki św. Krzyża.

Do zobaczenia, x. Jakub Kowalczyk moderator diecezjalny DK
15-04-2016

1050 lecie chrztu Polski

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Czym dla Ciebie siostro i bracie jest 1050 lecie chrztu Polski? Czy świadomość bogactwa naszej tradycji, kultury, wiary kształtowane przez tysiąclecia są tym co w nich cenisz i czym chcesz się dzielić z innymi? Dziś w Gnieźnie, Poznaniu, Łodzi, Tomaszowie … - wielu miastach będziemy wspominać i czcić to z czego jesteśmy dumni. Polska to nasze wspólne dobro – wartość, która kształtowała się na przestrzeni lat. Wartość, za którą wielu oddało swoje życie, wartość dla której trwamy przywiązani do niej całym sercem. W pieśni jubileuszowej obchodów 1050 lecia Chrztu Polski słyszymy „Gdzie chrzest tam nadzieja, tam droga zbawienia, przez wiarę miłości ku pełni radości ….” – uświadamia nam to co dla nas jest naszą nadzieją i naszą drogą. Dziś o 15.00 cała Polska odmawia Koronkę do Miłosierdzia Bożego – nie zapomnij o tym – choć wetchnij w tej intencji i pomódl się za Polskę. Więcej na stronie chrzest966.pl.
10-04-2016

DWDD filii warszawskiej 2016.04.09 - fotorelacja

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki

W sobotę 9. kwietnia 2016 roku odbył się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, który w filii warszawskiej zgromadził nas w Płocku. Pochylaliśmy się nad tematem "Posługa miłosierdzia zadaniem dla diakonii diecezjalnych Ruchu Światło-Życie". Eucharystię sprawowaliśmy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, nawiedziliśmy też miejsce, w którym św. s. Faustynie objawił się Chrystus. Następne jesienne spotkanie odbędzie się w naszej diecezji.

06-04-2016

Apel Centralnej Diakonii Życia do członków Ruchu

Kategoria: WPraga | Opublikował: W.Bajdecki

Centralna Diakonia Życia zwraca się do wszystkich członków naszego Ruchu o włączenie się w akcję zbierania podpisów pod apelem do parlamentarzystów przygotowanym przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia Człowieka o uchwalenie prawa chroniącego każde życie ludzkie od momentu poczęcia. Pełny apel na stronie http://www.oaza.pl/apel-centralnej-diakonii-zycia-do-czlonkow-ruchu/

Strona 1 z 38  > >>