14-12-2018

ks. Jakub Kowalczyk Moderatorem Diecezjalnym DK

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Z radością informujemy, że decyzją ks.Biskupa Romualda Kamińskiego ks.Jakub Kowalczyk został mianowany na kolejną trzy letnią kadencję Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła w Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Księdzu Moderatorowi życzymy wielu łask i światła Ducha Świętego i obiecujemy modlitwę w Jego intencji, o co Was wszystkich również prosimy. Jezus jest Panem!

Asia i Wojtek Gniewosz

para diecezjalna

14-12-2018

Ostatnia chwila by zostać świętym Mikołajem

Kategoria: WPraga | Opublikował: P.Kalbarczyk
Drodzy Oazowicze,  naprawdę wielkie i piękne dzieło powstało w naszej diecezji dzięki Ruchowi Światło-Życie. Wirtualna Choinka pomogła już ponad 5 tysiącom dzieci i zebrała w sumie 250 ton węgla dla potrzebujących rodzin. Nie jesteśmy w tym dziele sami - do pomocy włączyły się inne fundacje, Caritas, media, szkoły, Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda i wiele, wiele ludzi dobrej woli. Do końca tegorocznej akcji pozostało bardzo mało czasu - trwa do niedzieli, 16.12.2018 roku, a na prezenty czeka jeszcze 40 dzieci z rodzinami. Prosimy o Waszą pomoc, drodzy Oazowicze! Co możecie zrobić?
12-12-2018

Wirtualna Choinka 2018

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Akcja Wirtualnej Choinki rozwija się z roku na rok coraz lepiej. Zobaczcie jak w tym roku Para Prezydencka włączyła się w akcję - LINK.

Wirtualna Choinka powstała z potrzeby serca członków Ruchu Światło Życie naszej diecezji i stoi na stronie www.wirtualnachoinka.pl. Ksiądz biskup Marek Solarczyk pięknie o tym mówi https://youtu.be/ilvULQpaLd4 W tej akcji nie chodzi o wielkie i drogie prezenty ale o  prawdziwą radość Bożego Narodzenia. Najlepiej opisują to słowa piosenki podarowanej nam przez Arkę Noego „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, co prezenty ludziom rozdaje”. Dziś oprócz prezentów wiele rodzin i osób starszych potrzebuje ciepła, które mogą otrzymać dzięki Wam. Poświęć 15 sekund https://15sekund.wirtualnachoinka.pl/i wybierz jak chcesz pomóc. Zapraszamy do udziału całe kręgi, wspólnoty. Każdy prezent, każda złotówka wpłacona na zakup węgla jest wielką radością dla potrzebujących, również tych z naszego Ruchu. Zostało jeszcze 66 prezentów!

W najbliższą sobotę będziemy pakować węgiel - zapraszamy Panów do pomocy początek godz. 9:00 Brzeziny 17a, 05-075 Halinów,Trasa nr 2.

07-11-2018

22-24.11.2018 - Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie 2018

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Dużymi krokami zbliżają się kolejne Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie 2018. Zapraszamy więc wszystkich serdecznie; tegoroczne konferencje mają temat : KRYZYS? Może być tylko lepiej - Czyli co ma zrobić małżeństwo na zakręcie. Prelegentem będzie: o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin.

Termin: 22, 23, 24 listopada 2018 - czwartek, piątek, sobota, godz. 19:00 – 21:00 Miejsce: Katedra św. Floriana przy ul Floriańskiej (przy „miśkach”) Na początek link do konferencji prelegenta „na zachętę” https://www.youtube.com/watch?v=VGOlWKkwuhE Dlaczego nie potrafimy ze sobą rozmawiać?  https://www.youtube.com/watch?v=5WBSdl35TTI Uczestnictwo w Warsztatach będzie jak zawsze BEZPŁATNE, Prosimy o zarejestrowanie swojego uczestnictwa na stronie poprzez kliknięcie na baner.

WAŻNA informacja dla Rodziców którzy w nie mają z kim zostawić swoich pociech zapewnimy, w miarę naszych możliwości :) opiekę waszym pociechom w czasie trwania rekolekcji. POBIERZ PLAKAT.
23-10-2018

23.10.2018 - Diakonia Misyjna zaprasza na spotkanie

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
23.10.2018  odbędzie się kolejne spotkanie Diakonii Misyjnej naszej diecezji. W planach wspólna modlitwa, relacja z ostatniej Oazy Jedności DMis oraz organizacja prac na ten rok formacyjny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, także tych, nie planujących wyjeżdżania za granice. :) W skrócie:Co? - Spotkanie Diakonii Misyjnej diec. warszawsko-praskiej Kiedy? - 23. października (wtorek), godz. 19. Gdzie? - ul. Floriańska 3 - zbieramy się przy księgarni tamże i idziemy do salek.
15-10-2018

16.10.2019 - Spotkanie Diecezjalnej Diakonii ODB

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Droga Animatorko, Drogi Animatorze!, Drodzy Małżonku/Małżonko z DK, Czcigodny Księże! Zapraszamy na spotkanie Diecezjalnej Diakonii Oaz Dzieci Bożych, w Parafii Matki Bożej Loretańskiej na Ratuszowej 5a koło ZOO;-) już 16.10, (w 40 rocznicę rocznicę wyboru na papieża św. Jana Pawła II), o godzinie 19.00. Jeśli już posługujesz we wspólnocie Dzieci Bożych, albo chcesz taką posługę rozpocząć, lub wspólnotę u siebie założyć, zapraszamy ;-) Chcemy razem pomodlić się o rozwój dzieł ODB w naszej diecezji, a także porozmawiać o ważnym temacie tworzenia procesu grupowego (czyli jak ogarniać grupę dziecięcą;-) oraz bardzo istotnym dokumencie: "Normy ochrony dzieci i młodzieży oraz zasady praktyk duszpasterskich w diecezji warszawsko-praskiej"

Do zobaczenia! ks. Jarek Gawroński&Ania Kudelska

09-10-2018

12.10.2018 - Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Po kilkumiesięcznej przerwie zapraszamy na spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 12 października o godz. 19.30 w domu św. Józefa przy parafii M.B. Częstochowskiej w Zielonce. Zapraszamy młodzież i dorosłych; tych, którzy już byli w Diakonii i potencjalnych, nowych jej członków; tych, którzy mają jakieś pomysły na jej funkcjonowanie i tych, którzy nie widzą konkretów swojej w niej działalności. Do zobaczenia! Agnieszka i Sebastian Zapała. ks.Zbigniew Rajski
20-09-2018

30.09.2018 - Spotkanie Diakonii Wychowawczej

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Minął czas radosnych wakacji, spotkań z Bliskimi, czasu z rodziną i  blisko Boga! W czasie tegorocznych rekolekcji, aby ktoś inny mógł być blisko Pana, ktoś inny posługiwał dając swój czas i energię do pracy, za co z głębi serca Wszystkim osobom posługującym w czasie rekolekcji Domowego Kościoła jako Diakonia Wychowawcza Wielkie Bóg Zapłać. Niech Pan Wam błogosławi i daje siły każdego dnia! Jednocześnie Wszystkich posługujących, chcących posługiwać w Diakonii Wychowawcze,j bądź wspierać nas swoją modlitwa ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE DIAKONII WYCHOWAWCZEJ, które zacznie się w nd 30 wrz o 14:00 przed katedrą. Wspólnie pośpiewamy, pospacerujemy spędzimy czas z Bogiem i sobą Razem :) podzielimy się wakacyjnymi doświadczeniami :) Czekamy na Ciebie! Magdalena i Piotr Sieranscy Ks Grzegorz Szczygieł
20-09-2018

Zapraszamy do działu Świadectwa

Kategoria: WPraga | Opublikował: J.Slubowski
Zachęcamy do czytania świadectw, które znajdziecie na naszej zakładce ŚWIADECTA. Napisz i Ty jak Pan Bóg działa w Twoim życiu. Jeśli przeżyłaś/eś rekolekcje i chciałbyś o tym opowiedzieć to jest to to miejsce, gdzie możesz innym opowiedzieć - dlaczego warto jeździć na rekolekcje? Jeśli jesteś w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka i Twoja ofiara wolności i miłości coś zmieniła w Twoim życiu lub w życiu innych to napisz o tym do nas. Podziel się swoim świadectwem z innymi. Twoje świadectwo może pomóc innym.

Strona 1 z 44  > >>